Srebro siatkarek z Wieliczki na Międzynarodowym Turnieju w Białymstoku

Znakomicie spisały się młodziczki MKS MOS Wieliczka podczas Międzynarodowego Turnieju Siatkówki  Dziewcząt, który rozegrany został w dnia 2-4 kwietnia w Białymstoku.  W stawce 12 zespołów wysokie drugie i  czwarte miejsce wywalczyły siatkarki z wielickiego klubu. W mocno obsadzonym turnieju wystąpiły drużyny z Rosji ( Olimp Moskwa), Białorusi (Szkoła Sportowa z Grodna), Litwy (Szkoła Sportowa z Kowna) oraz czołowe drużyny z Polski, a wśród nich Dargfil Tomaszów Mazowiecki, Atena Warszawa, Nike Ostrołęka, Remis Świdnik, Białostocka Akademia Siatkówki (dwa  zespoły), Sejneńska Akademia Siatkówki oraz dwa zespoły MKS MOS Wieliczka.  Dla trenera Grzegorza Stareńczaka był to jeden z ostatnich sprawdzianów przed zbliżającymi się Ćwierćfinałami Mistrzostw Polski młodziczek, w których to wielicki klub wystąpi.

Zarówno pierwszy jak i drugi zespół z Wieliczki wygrał swoje grupy eliminacyjne, w których grano trzy sety bez względu na wynik systemem każdy z każdym. Wieliczka 1 pokonała kolejno drużyny z Moskwy 2:1, Warszawy 2:1, Sejny 3:0, natomiast drużyna Wieliczki 2 zwyciężyła z Białymstokiem 3:0, Ostrołęką 2:1 oraz nieznacznie uległa zespołowi z Kowna 1:2.

W rozgrywce finałowej, w której wystąpiło cztery najlepsze zespoły turnieju, znalazły się dwie drużyny MKS-u oraz drużyny z Tomaszowa Mazowieckiego i  Warszawy. Ostatecznie zwycięzcą  turnieju została  drużyna Ateny Warszawa, rewanżując  się za porażkę z eliminacji Wieliczce 2:1, srebro po pięknym meczu i wygranej z Dargfilem Tomaszów Mazowiecki 3:0 zdobyła drużyna MKS MOS Wieliczki 1, brąz Dargfil Tomaszów Mazowiecki,  a  wysokie czwarte miejsce MKS MOS Wieliczka 2. Słowa uznania należą się obu drużynom z Wieliczki, które pomimo wyczerpującej podróży, zaprezentowały się podczas turnieju rewelacyjnie. Finałowa potyczka to miły dla oka spektakl sportowy, przepełniony ofiarną walką o każdą piłkę w obronie, piękną grą na siatce oraz wzajemnym wsparciem i dopingiem obu drużyn, co podkreśla jak ważnym ogniwem w drodze do sukcesu jest integracja zespołu oraz wzajemne wsparcie się zawodniczek. Drużyna z Wieliczki otrzymała piękny puchar, pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe. Wśród wyróżnionych zawodniczek całego turnieju znalazła się Julia Mika (najlepsza rozgrywająca) oraz Wiktoria Tyrańska (najlepsza libero turnieju).