Pokonały Mistrza Śląska i… odpadły

Nie udało się awansować drużynie MKS MOS Wieliczka do Półfinałów Mistrzostw Polski w kategorii młodziczek.

Nasza drużyna w Ćwierćfinałach Mistrzostw Polski rozegranych w Bielsku-Białej,  została sklasyfikowana w gronie sześciu startujących zespołów na trzecim miejscu. Niestety tylko dwie najlepsze drużyny awansowały szczebel wyżej. Nasze dziewczęta rozpoczęły zmagania skutecznie, pokonując w swojej grupie kolejno: Sukces Komprachcice 2:0  oraz faworyzowany zespół BKS Bielsko-Biała 2:1, tym samym zwyciężając swoją grupę eliminacyjną. Niestety los nie sprzyjał podopiecznym trenera Grzegorza Stareńczaka w rundzie finałowej, w której drużyna  poniosła dwie porażki, nieznaczną  1:2 z AZS AWF Wrocław oraz dotkliwą w konsekwencjach z Dwójką Zawiercie 0:2.

Pomimo braku awansu dziewczętom należą się słowa uznania za wkład pracy włożony w cały sezon ligowy, zaangażowanie, świetną frekwencję i miłą atmosferę  na treningach oraz  serce „pozostawione na parkiecie”. Z pewnością wyniesione doświadczenia będą w przyszłości procentowały i kolejne sukcesy w nowym sezonie staną się udziałem fantastycznych dziewcząt!

Wyniki poszczególnych spotkań:

|Sukces Komprachcice – MKS MOS Wieliczka 0:2 (16:25, 14:25)

BKS Bielsko-Biała – MKS MOS Wieliczka 1:2 (12:25, 27:25, 10:15)

MKS MOS Wieliczka – AZS AWF Wrocław 1:2 (25:13, 22:25, 12:15)

Dwójka Zawiercie – MKS MOS Wieliczka 2:0 (25:19, 25:20)

Kolejność końcowa turnieju:

1. BKS Bielsko-Biała – awans do 1/2 MP