Pierwsza drużyna młodziczek MKS MOS Wieliczka triumfuje w drugiej edycji siatkarskiego turnieju Victoria Cup !

W ogólnopolskim turnieju młodzieżowym rozegranym w dniach  6-7 maja w Solcu nad Wisłą wystartowało 15 drużyn z roczników 2001 i młodszych. Do pięknej i malowniczej miejscowości zawitały między innymi  drużyny z Warszawy, Wieliczki Opatowa, Iłży, Żelechowa, Zwolenia, Kraśnika, Pawłowic oraz Solca. Dwie drużyny z Wieliczki, pomimo kłopotów kadrowych (kontuzje, choroby)  wzięły udział w bardzo profesjonalnie przygotowanym turnieju, rozegranym na widowiskowej hali sportowej ZSP  Solec. W dwudniowych zmaganiach wystąpiło ponad 150 uczestniczek, rozegrano 60 meczy, a  zwycięską ekipą  okazała się drużyna młodziczek MKS MOS Wieliczka 1  prowadzona przez trenera Grzegorza Stareńczaka . Nasza druga drużyna uplasował się ostatecznie na 8 miejscu w turnieju.

Szczególnie mecz finałowy pomiędzy MKS MOS Wieliczka 1 i SMS Warszawa 1 był pięknym, pełnym emocji widowiskiem siatkarskim. Młodsze rocznikowo zawodniczki z MKS-u udowodniły, że najcenniejszą zaletą w sporcie jest serce i wola do walki. Kibice zgromadzeni na trybunach mogli oglądać mecz w którym jak w kalejdoskopie zmieniało się prowadzenie, a obrona po obu stronach robiła wszystko by tylko piłka nie spadła na swoją połowę boiska.  Wielickie siatkarki pokonały w pełnym dramaturgii spotkaniu faworyzowaną drużynę SMS Warszawa  zdobywając tytuł mistrzowski. Na zakończenie z rąk dyrektora ZSP Solec Pana Marcina Węgłowskiego oraz Wójta Gminy Solec Pana Marka Szymczyka wręczone zostały puchary, dyplomy, wyróżnienia dla najlepszych zawodniczek oraz pamiątkowe koszulki. Podsumowując – fajna impreza, mnóstwo grania, frajda dla kibiców i materiał poglądowy dla trenerów.  Szczególne podziękowania należą się głównemu organizatorowi zawodów, Panu Grzegorzowi Bochenkowi.

Mecz finałowy:

MKS MOS Wieliczka 1 – UKS SMS Warszawa 1

2:1 (17:25, 25:20, 15:13)

Klasyfikacja końcowa:

1. MKS MOS Wieliczka 1
  2. UKS SMS Warszawa 1
  3. UKS Esperanto Warszawa 1
  4. UKS SMS Warszawa 2
  5. OKS Volley Opatów
  6. UKS Victoria Solec
  7. Volley Iłża
  8. MKS MOS Wieliczka 2
  9. Sęp Żelechów
  10. MKS Kraśnik
  11. Zryw Pawłowice
  12. MPKS Zwoleń 1
  13. UKS Esperanto Warszawa 2
  14. MPKS Zwoleń 2
  15. UKS Victoria Solec 2

W drużynie MKS MOS Wieliczka 1 zagrały : Julia Mika, Wiktoria Tyrańska, Klaudia Seweryn, Natalia Sawis, Magda Kubas, Małgorzata Pieczko, Klaudia Frey.

MKS MOS Wieliczka 2: Gabriela Pabian, Anna Piekarniak, Natalia Głowacka, Gabriela Niedbała, Alicja Bogdan, Maryla Gula, Aleksandra Sumera, Oliwia Kaczyńska, Marlena Najder.

Solec