Szachiści MKS MOS Wieliczka zajęli IV miejsce w II lidze juniorów

17_2_liga_jun_mks_mos-1mUdany start szachistów MKS MOS Wieliczka w II lidze juniorów

Drużyna MKS MOS Wieliczka w rozgrywkach II ligi juniorów, które odbyły się w dniach 21-30.07.2017 r. w Szczyrku zajęła czwarte miejsce, będąc o krok od awansu do pierwszej ligi.

Szachiści dzielnie walczyli o wysokie miejsce w tych rozgrywkach. Zawodnicy z Wieliczki wygrali sześć meczów z drużynami:  UKS Hetman Częstochowa, UKS MDK Gdynia, Adametz Strzelce Opolskie, UKS Smecz Konin, KSz Miedź Legnica,  KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice oraz trzy zremisowali z KMKSzach Victoria KOMPLEXBUD Kielce, MKS II Rybnik, i KSz Miedź Legnica. Uzyskali 15 punktów meczowych z 11 rund.
W drużynie MKS MOS Wieliczka (4 miejsce) grali: Jan Golenia (6pkt/11partii), Jan Paweł Gawor (3/9), Wojciech Golenia (9,5/11), Wojciech Krawczyk (3/7), Michalina Dębowska (4/11) i Magdalena Budkiewicz – wypożyczona z UKS GONIEC Staniątki (11/11) i Florian Wrona (4/6). Drużyną opiekowali się trener Andrzej Irlik i Jarosław Wrona – tata Floriana. Pierwsze miejsca w tych rozgrywkach wywalczył KTS Kalisz, drugie MAT Myślenice a trzecie miejsce zajął KSz Miedź Legnica – wszystkie po 17 punktów, uzyskując awans do I ligi.

Na szachownicy trzeciej zwyciężył Wojciech Golenia, a na szachownicy szóstej zwyciężyła Magdalena Budkiewicz z najlepszym wynikiem punktowych mistrzostw 11 pkt. z 11 partii. Warto wspomnieć, że Jan i Wojciech Golenia oraz Magda Budkiewicz do stypendyści Powiatu Wielickiego w kategorii sport.
W wolnym czasie nasi szachiści aktywnie spędzali czas biorąc m. in. udział w turnieju szachów błyskawicznych oraz  wycieczkach po okolicznych górskich  szlakach.
Miła atmosfera, dobra pogoda, ambitna sportowa gra i dużo emocji, to nasze wspomnienia z tego udanego turnieju szachowego.