XXIV Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt „WIELICZKA 2017”

Ponad 400 uczestniczek z całej Polski wzięło udział w XXIV Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt „Wieliczka 2017”,  który odbył się w dniach 16-17 września na trzech halach sportowych w Wieliczce. Cykliczna impreza cieszy się dużą  popularnością o czym świadczy fakt że corocznie chce przyjeżdżać coraz większe grono czołowych drużyn siatkarskich. W tegorocznej edycji turniej rozegrany został w trzech kategoriach: kadetek, młodziczek oraz minisiatkówki „2”.

Zawody po ceremonii otwarcia oraz przetańczonej Zumbie otworzyli: Roman Wcisło – Członek Zarządu Powiatu, Michał Roehlich – Prezes Zarządu Kampusu Wielickiego oraz Dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Wieliczce Grzegorz Siemieniec.

Międzynarodową oprawę miał turniej kadetek, który odbył się w Kampusie Wielickim. Wystartowało w nim 12 zespołów z całej Polski oraz po raz pierwszy kadra Budapesztu, złożona z czterech czołowych klubów węgierskiej stolicy. Zarówno eliminacje jak i faza finałowa miała bardzo wyrównany poziom, a o końcowym sukcesie często decydował stosunek małych punktów. Świetnie spisała się młodsza rocznikowo drużyna z Wieliczki prowadzona przez trenera Grzegorza Stareńczaka. Dziewczęta po bardzo dobrej i ambitnej grze wywalczyły drugie miejsce w turnieju ustępując tylko doświadczonym zawodniczkom z Łańcuta.

W drużynie srebrnych medalistek zagrały: Wiktoria Tyrańska, Julia Mika, Małgorzata Pieczko, Klaudia Seweryn, Natalia Głowacka, Gabriela Pabian, Paulina Huk, Anna Piekarniak, Julia Stępska, Katarzyna Kosidło, Martyna Lewińska, Kamila Małota, Natalia Hojoł.

W drużynie MKS MOS Wieliczka 1 zagrały: Wiktoria Kujawa, Julia Chebda, Monika Drej, Agnieszka Wójtowicz, Izabela Górska, Agnieszka Kyrcz, Natalia Sawis, Alicja Bogdan, Marlena Najder, Aleksandra Sumera, , Gabriela Niedbała, Zuzanna Świder, trener Artur Stryszowski

Końcowa klasyfikacja turnieju kadetek:

1. MKS Łańcut 1
  2. MKS MOS Wieliczka 2
  3. MOSM Tychy
  4. Esperanto Warszawa
  5. Ekstrim Gorlice
  6. MKS Łańcut 2
  7. Kadra Budapesztu
  8. UKS Pogodno Pomorzanie Szczecin
  9. MKS MOS Wieliczka 1
  10. BAS Białystok
  11. SMS ŻAPN Żywiec
  12. ECO UNI Opole

Równie mocno obsadzony był także turniej młodziczek. Wśród 12 zespołów reprezentujących niemalże wszystkie zakątki Polski znalazły się oczywiście dwie ekipy z Wieliczki. Nasze siatkarki były najmłodszymi ekipami walczącymi w tym turnieju, ponieważ miały w swoich składach zawodniczki z roczników 2004-2006, a turniej przewidywał udział siatkarek z rocznika 2003 i młodszych.

Mimo mniejszego obycia z rozgrywkami młodzieżowymi nasze dziewczęta zaprezentowały się znakomicie. Na wstępie trzeba dodać, że system rozgrywek przewidywał rozgrywanie dwóch setów bez względu na wynik. MKS MOS Wieliczka I nie przegrał podczas turnieju żadnego spotkania i zdobył ostateczne srebrne medale. Pierwszy zespół zremisował z SMS ŻAPN Żywiec, LUKS Sukces Komprachcice oraz STS Sandecja Nowy Sącz. Wygrał z kolei z Rekordem Zambrów, KS Siatkarz Koło, ECO UNI Opole, BAS Białystok.

MKS MOS Wieliczka II ostatecznie uplasował się na 10. pozycji. Drogę do grupy finałowej naszym siatkarkom zamknęła porażka w rundzie eliminacyjnej z ECO UNI Opole oraz BASem Białystok przez co dziewczęta musiały rywalizować o miejsca 7-12. Na plus jednak zaskoczył wynik 1:1 z UKS Beta Błoniem, który posiadał w swoim składzie wiele finalistek oraz medalistek Kinder+Sport, a także zwycięstwo z UKS Jedynką Kluczbork 2:0.

Klasyfikacja końcowa:

1. STS Sandecja Nowy Sącz
  2. MKS MOS Wieliczka I (M. Klima, M. Łabuz, K. Łyduch, M. Matoga, N. Pajdak, E. Ptak, M. Salawa, K. Stokłosa, M. Wiśniowska, W. Wnuk, A. Wójtowicz)
  3. ECO UNI Opole
  4. SMS ŻAPN Żywiec
  5. LUKS Sukces Komprachcice
  6. BAS Białystok
  7. UKS Beta Błonie
  8. KS Siatkarz Koło
  9. UMKS Mikro Ełk
  10. MKS MOS Wieliczka II (E. Główczyk, E. Grycewicz, J. Jakóbczyk, I. Janiak, O. Kysela, P. Łabuz, G. Michońska, M. Pieczko, J. Płyś, K. Rybak, W. Sobczyk)
  11. Rekord Zambrów
  12. UKS Jedynka Kluczbork

Trenerem obu zespołów z Wieliczki jest Mikołaj Wojtyczka.

W kategorii „2” w minisiatkówki rywalizowały dziewczynki z klas 4 i młodsze. Bezkonkurencyjna okazała się drużyna tegorocznych Mistrzyń Polski „Kinder+Sport” z Zawiercia.

1 miejce – MKS Dwójka Zawiercie

2 miejsce – UKS Beta Błonie

3 miejsce – Rekord Zambrów

Wieliczkę reprezentowały: Duda Milena, Janczyk Martyna, Jędral Milena, Kogut Oliwia, Łączak Zofia, Michalik Magdalena, Nawalany Karolina, Rogul Weronika, Woźniak Gabriela, Żurek Brygida, Życzkowska Nadia, Zawiślan Julia, Gwóźdź Emilia, Wnuk Natasza, trener Jan Mazur.

Zawodniczki MKS MOS Wieliczka na co dzień uczęszczają na zajęcia prowadzone przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Wieliczce.

Zadanie zostało zrealizowane przy wsparciu finansowym Powiatu Wielickiego, Gminy Wieliczka oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wspomnieć należy o ogromnym zaangażowaniu rodziców, którzy czynnie wspierali trenerów w organizacji turnieju, a także przygotowali znakomite wypieki, które mogły skosztować zawodniczki, trenerzy, kibice oraz sędziowie.

Zapraszamy do albumu zdjęć autorstwa Pana Bogdana Paska:

21640864_1437329199637593_29843319908241414_o

powiatwielicki_logo_rgb msit_logo nowyherb-1logo-mks