Wojciech i Jan Golenia zajęli wysokie miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów we Wrocławiu

17_wojciech_golenia
Wojciech Golenia

Bracia Wojciech i Jan Golenia wrócili z pucharami z Wrocławia.
W dniach 06.08. – 09.08.2017 r. w Hali Stulecia we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych zorganizowane przez Dolnośląski  Związek Szachowy. W tym roku Hala zgromadziła ponad 1000 młodych ludzi z całej Polski, którzy lubią grać w szachy. Sędzią głównym był IA Aleksander Sokólski. Również MKS MOS Wieliczka miała  we Wrocławiu (jak zawsze) mocną ekipę szachistów. W grupie C-16 wśród 77 szachistów w szachach szybkich walczył Jan Golenia, który z 7,5 pkt. zajął bardzo wysokie siódme miejsce i był jednocześnie najlepszym Małopolaninem (w błyskawicznych uplasował się na 19 pozycji). W tej grupie startował również Jan Paweł Gawor, który zdobył 5 pkt. zajmując 51 lokatę, zaś w błyskawicznych zajął 42 miejsce. W grupie C-14 reprezentował Wieliczkę Wojciech Golenia, który w szachach szybkich z 8 pkt. uplasował się na bardzo wysokim 6 miejscu (w błyskawicznych zaś na 7 pozycji), Florian Wrona w szybkich uzyskał 4,5 pkt. i był 91, zaś w błyskawicznych zajął 45 miejsce i Wiktor Salawa, który w szachach szybkich zdobył 4 pkt. i zajął 108 pozycję (w błyskawicznych zajął 90 miejsce). W tej grupie wiekowej walczyło aż 123 zawodników z całej Polski. W grupie C-12, w której grało prawie 140 młodych szachistów Kamil Knapik w szachach szybkich wywalczył 6,5 pkt. i zajął 31 miejsce (w błyskawicznych był 58), Hubert Szlósarczyk uzyskał również 6,5 pkt. i uplasował się na 40 miejscu (w błyskawicznych był 53) i Ksawery Bartman, który z 5,5 pkt. zajął 80 lokatę, a w błyskawicznych był 86. W grupie D-10 Wieliczkę reprezentowała Anna Ślusarczyk, która walczyła w szachach szybkich z prawie 90 zawodniczkami z całej Polski i uzyskała 5 pkt. plasując się na 49 miejscu. Natomiast w grupie C-10 Kamil Pawłowski wywalczył 5,5 pkt. i zajął 76 pozycję (w błyskawicznych był 78), Szymon Duda z 4,5 pkt. był na 106 miejscu (w błyskawicznych zajął 55 lokatę) i Hubert Spytek, który również ugrał 4,5 pkt. zajmując 114 miejsce (w błyskawicznych był na miejscu 60). W tej grupie grało prawie 150 młodych zawodników szachowych.

Łącznie szachiści MKS MOS Wieliczka podczas Mistrzostw Polski Juniorów we Wrocławiu uzyskali 16 punktów do ministerialnego współzawodnictwa klubowego dzieci i młodzieży.

Gratulujemy wysokich lokat zawodnikom, ich trenerowi Panu Andrzejowi Irlikowi i rodzicom życząc jednocześnie kolejnych sukcesów szachowych i w życiu osobistym.