Szachowa Liga Szkolna 2017/2018 – wyniki 2. turnieju

Szachowa Liga Szkolna 2017/2018 – wyniki 2. turnieju

Liga_szk_tur3_2017.12.14-1mXI SZACHOWA LIGA SZKOLNA

TURNIEJ II

14 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Przebieczanach z siedzibą w Tomaszkowicach rozegrano drugi turniej w ramach XI Otwartej Ligi Szkolnej. W trzech grupach zagrało 66 osób. We wszystkich grupach grano systemem szwajcarskim, po 5 rund i tempem gry 15 minut na partię dla zawodnika. Sędzią głównym był Przewodniczący Kolegium Sędziów Polskiego Związku Szachowego, sędzia klasy międzynarodowej FIDE Andrzej Irlik a Jego asystentami Agnieszka Bohun, Bogumiła Ślęczka, Jacek Kasprzycki, Jerzy Cholewa. W grupie A dla urodzonych w 2004 r. i starszych zwyciężył Krzysztof Kuta, zdobywca 4,5 pkt. Drugi był Florian Wrona z 4 pkt. Kolejne miejsca zajęli Edward Jaszczyk, Jarosław Wrona, Bartosz Ślęczka, Tadeusz Łanoszka. Wszyscy uzyskali po 3 pkt. Również 3 pkt. zdobyła najlepsza z kobiet Izabela Gajek. Druga była Martyna Mól a trzecia Anna Jaszczyk. W grupie B dla chłopców urodzonych w 2005 r. i młodszych wygrał z kompletem punktów Kamil Knapik a kolejne miejsca zajęli Ksawery Bartman, Franciszek Kozłowski, Krzysztof Wajda, Szymon Duda wszyscy kończąc turniej z 4 pkt. W Grupie C dla dziewczynek urodzonych w 2005 r. i młodszych zwyciężyła Natalia Górnisiewicz z 4 pkt. wyprzedzając w punktacji pomocniczej Marię Baran i Gabrielę Tańculę. Po 3 punkty zdobyły Weronika Niziołek, Zuzanna Górnisiewicz, Amelia Obrzud, Magdalena Jaszczyk, Izabela Szydłak, Gabriela Górnisiewicz. Najlepsze trójki w każdej grupie otrzymały dyplomy i delicje a wszyscy uczestnicy soczki i wafelki. Pomysłodawczyni ligi Bogumiła Ślęczka zaprosiła na kolejny ligowy turniej, który odbędzie się 12 grudnia 2017 r. Zgłoszenia do niedzieli przed turniejem.

Jerzy Cholewa


mksmos