II Edycja Mikołajkowego Turnieju ,,Freyus Cup” za nami !!!

4 grudnia 2017 r. w hali Szkoły Podstawowej nr 1 w Wieliczce odbył się II Mikołajkowy Turniej Siatkówki  „Freyus Cup”.

Udział w zawodach wzięły dzieci  na co dzień uczęszczające na zajęcia Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Wieliczce,  których przeważająca  grupa reprezentuje klub MKS MOS Wieliczka w młodzieżowych rozgrywkach ligowych.  Ponad 100 siatkarek oprócz grania i dobrej zabawy (najmłodsza grupa kibicowała) czekało  wiele atrakcji.

Wspaniałą  oprawę zawodów zapewniła tarnowska Szkoła Tańca eMIKa , pod przewodnictwem Pani Małgorzaty Pletty-Zyznar . Formacje taneczne w przepełnionych kolorami  kreacjach  zaprezentowały  piękne pokazy  tańca towarzyskiego w  rytmach  latynoamerykańskich i nie tylko.

Turniej siatkarskich „trójek”  stał na wysokim poziomie sportowym i pomimo bardzo młodego wieku  dziewczęta pokazały bardzo dojrzałą i obfitującą w wiele ciekawych zagrań siatkówkę.

Wszystkie dzieci po zakończeniu sportowych zmagań otrzymały  mikołajkowe upominki, a najlepsze drużyny medale, puchary oraz nagrody rzeczowe.

Serdeczne podziękowania należą się Panu Grzegorzowi Freyowi oraz firmie Freyus Logistic, głównemu sponsorowi  imprezy, który zapewnił piękną oprawę imprezy oraz ufundował prezenty Mikołajkowe.  Również podziękowania należą się Hotelowi Niepołomice i restauracji Via Farina, która ufundowała pyszne lody dla wszystkich uczestników turnieju oraz liczne vouchery na grę w kręgle, a także  darmową pizzę w swojej restauracji.

Warto nadmienić że podczas turnieju przeprowadzona została zbiórka na cel charytatywny – leczenie chorego na miopatię Mateusza.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Smerfetki (Kujawa Wiktoria, Bogdan Alicja, Kysela Oliwia, Krasoń Agnieszka)
  2. Księżniczki (Hojoł Natalia, Niedbała Gabrysia, Krawczyk Kamilla, Komorowska-Sitarz Iga)
  3. Latające Mango (Wójtowicz Agnieszka, Frankowska Julia, Sowa Dominika, Sobczyk Wiktoria)
  5. Niezłomne (Lewicka Katarzyna, Lewińska Martyna, Targosz Anna, Wójtowicz Amelia)
  6. Blondynki (Salawa Maja, Marcinkowska Julia, Janus Anna, Kucharska Maria)
  7. Mosiary (Hartabus Magda, Głowacka Natalia, Łabuz Paulina)
  8. Różowe Pantery (Seweryn Klaudia, Nowak Weronika, Grycewicz Emilia)
  9. Słoneczny Patrol (Kardyś Marcelina, Najder Marlena, Klima Marta)
  10. Sportowe Świry (Drej Monika, Stanek Oliwia, Łacny Łucja, Pocztorenko Aleksandra)
  11. Niebieskie Biedronki (Pajdak Natalia, Konik Maria, Rybak Kaja, Kowalska Ania)
  12. Cukiereczki (Majewska Magdalena, Stępska Julia, Strój Gabrysia, Galon Karolina)