Podium w Łańcucie

Podium w Łańcucie

W dniach 29-30.12. 2017 r.  odbył się Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej Kadetek o Puchar Dyrektora MOSiR w Łańcucie. W dwudniowych zmaganiach sportowych toczących się na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rywalizowało 8 drużyn, w tym dwa zespoły MKS MOS Wieliczka. Okres międzyświąteczny był dobrym czasem na przetarcie przed decydującą fazą rozgrywek wojewódzkich oraz zbliżającymi się finałami Mistrzostw Małopolski w kat. kadetek. Warto wspomnieć że nasza drużyna kadetek awansowała do pierwszej ligi małopolskiej i 14.01.2018 r. rozegra piąty, przedostatni turniej ligowy, który wyłoni 6 najlepszych drużyn które powalczą o medale w województwie.

Zawody w Łańcucie stały na wysokim poziomie sportowym, drużyny uczestniczące w zawodach stoczyły po 5 spotkań, w każdym meczu rozegrano  po trzy sety bez względu na wynik końcowy. Nasze zawodniczki zostały podzielone na dwie wyrównane ekipy, które zarówno w eliminacjach jak i fazie finałowej wykazały się dużą dojrzałością sportową oraz ambicją i walecznością. Oba  zespoły w ogólnym rozrachunku wygrały po trzy spotkania i doznały po dwie porażki. Ostatecznie MKS MOS Wieliczka 1 zajął trzecie miejsce, natomiast MKS MOS Wieliczka 2 uplasował się na piątym miejscu. W gronie wyróżnionych zawodniczek turnieju znalazła się Julia Hebda – najlepsza atakująca zawodów. Dziewczęta otrzymały pamiątkowy puchar, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

 

Kolejność końcowa:

  1. MKS Łańcut 1
  2. UKS Jedynka Tarnów
  3. MKS MOS Wieliczka 1
  4. Esperanto Warszawa
  5. MKS MOS Wieliczka 2
  6. MKS Łańcut 2
  7. MKS V LO Rzeszów 1
  8. MKS V LO Rzeszów 2

 

Skład MKS MOS Wieliczka 1: Julia Mika, Julia Hebda, Martyna Lewińska, Katarzyna Kosidło, Klaudia Seweryn, Gabriela Pabian, Marlena Najder, Wiktoria Tyrańska, Gabriela Niedbała, trener Grzegorz Stareńczak

MKS MOS Wieliczka 2: Małgorzata Pieczko, Julia Stępska, Monika Drej, Paulina Huk, Anna Piekarniak, Natalia Głowacka, Natalia Hojoł, Kamila Małota, Oliwia Stanek, Zuzanna Świder,trener Grzegorz Stareńczak

Turniej w Łańcucie


mksmos