Złoto i brąz „trójek” w Kluczewsku!

W sobotę 17 lutego siatkarskie „trójki” MKS MOS Wieliczka miały okazję rywalizować w Ogólnopolskim Turnieju Mini Siatkówki Dziewcząt „Kluczewsko Mini Volley Cup’2018”. W rozgrywkach wzięły udział kluby z województwa łódzkiego, śląskiego, opolskiego, świętokrzyskiego oraz małopolskiego. Znaczna część zaproszonych drużyn co roku skutecznie walczy w zawodach Kinder+Sport, a to dało możliwość naszym zawodniczkom do sprawdzenia się przed zbliżającymi się eliminacjami w naszym województwie.

Nasz klub reprezentowały dwa zespoły: MKS MOS Wieliczka I (Paulina Łabuz, Magdalena Pieczko, Emilia Sala, Dominika Sowa) oraz MKS MOS Wieliczka II (Aleksandra Adamczyk, Oliwia Cież, Jagoda Kozak, Iwona Książek). Obie drużyny w rundzie eliminacyjnej nie doznały żadnej porażki, dzięki czemu uzyskały awans do drugiej rundy rozgrywek. W kolejnej rundzie pierwszy zespół nadal pozostał niepokonany, natomiast druga drużyna doznała tylko jednej porażki z ECO UNI Opole I, które tym samym zrewanżowały się za mecz z poprzedniej rundy. Wynik ten sprawił, że w półfinale obie nasze ekipy wpadły na siebie. Zwyciężył MKS I (21:7) awansując do ścisłego finału, z kolei MKS II walczył o brązowe medale. W drugim półfinale Aleksandrów Łódzki pokonał Opole 21:14. W meczu o III miejsce nasze dziewczęta po raz trzeci zmierzyły się z ekipą z Opola i tym razem wygrały 21:16! W finałowym pojedynku MKS MOS Wieliczka I bez większych problemów pokonał Libero VIP  Aleksandrów Łódzki 21:7. Tym samym obie nasze drużyny stanęły na podium!

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. MKS MOS Wieliczka I (Paulina Łabuz, Magdalena Pieczko, Emilia Sala, Dominika Sowa)
  2. LIBERO VIP Aleksandrów Łódzki
  3. MKS MOS Wieliczka II (Aleksandra Adamczyk, Oliwia Cież, Jagoda Kozak, Iwona Książek)
  4. ECO AZS UNI I Opole
  22. UKS DĄBROWIAK II Dąbrowa Górnicza
  23. ZPS Komorniki
  24. START III Dobromierz

Dodatkowo najlepszą zawodniczką turnieju wybrana została Paulina Łabuz (MKS MOS Wieliczka I), natomiast wyróżnienie otrzymała również Aleksandra Adamczyk (MKS MOS Wieliczka II).