Kadetki MKS MOS Wieliczka zawitają w Poznaniu na Ćwierćfinałach Mistrzostw Polski

Kadetki MKS MOS Wieliczka zawitają w Poznaniu na Ćwierćfinałach Mistrzostw Polski

 

 

Nasze kadetki w dniach 1-4.03.2018 r. wezmą udział w Ćwierćfinałach Mistrzostw Polski rozgrywanych w Poznaniu. Oprócz naszego zespołu w grupie VIII znalazły się drużyny Energetyka Poznań, UMKS MOS Wola Warszawa, BKS Bielsko Biała, Sparta Braniewo oraz Gedania Gdańsk. Awans do ćwierćfinału przypadł drużynie z Wieliczki dość szczęśliwie, gdyż w finałach wojewódzkich nasza drużyna zajęła czwarte niepremiowane miejsce i w drodze losowania uzyskała awans spośród zgłoszonych drużyn zajmujących w swoich województwach czwarte lokaty. Warto nadmienić że tylko dwie drużyny uzyskały premiowane miejsca, w tym drużyna ze Stalowej Woli oraz MKS MOS Wieliczka.

W ramach przygotowań do  Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski  siatkarki z Wieliczki wzięły udział w Międzynarodowym Turnieju w Kędzierzynie Koźlu zajmując w gronie szesnastu drużyn wysokie piąte miejsce. W całym turnieju odniosły pięć zwycięstw i tylko jedną porażkę z wyżej notowana drużyną z Bielska Białej.

Pomimo mniejszego doświadczenia naszych kadetek, gdyż cała drużyna składa się z roczników młodszych, udział w rozgrywkach centralnych będzie nie tylko przetarciem i nabieraniem nowych cennych boiskowych doświadczeń, będzie też starciem w którym nasze zawodniczki zrobią wszystko by zaprezentować się jak najlepiej i z każdym przeciwnikiem stoczyć bój o każdą piłkę i każdy fragment boiska, oddając całe serce w każdym meczu.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia !!!

Kędzierzyn Koźle

 

 


mksmos