Z sukcesami w Miliczu :)

2

Jak co roku, a dokładniej jak od dwudziestu lat, reprezentantki naszego klubu wzięły udział w zawodach siatkarskich w Miliczu. Na jubileuszowy XX Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki o Puchar Burmistrza Gminy Milicz 2018 zjechały mocne drużyny z całej Polski.
W najmłodszej kategorii udział wzięły dwie nasze ekipy: MKS MOS Wieliczka I (Milena Jędral, Zosia Łączka, Julia Zawiślan) oraz MKS MOS Wieliczka II (Nadia Życzkowska, Natasza Wnuk, Brygida Żurek). Podopieczne Jana Mazura zaprezentowały się z bardzo dobrej strony na przestrzeni całego turnieju. Drugi zespół awansował bez problemu do finałowej „ósemki”, natomiast pierwszemu minimalnie zabrakło do uzyskania awansu. Ostatecznie dziewczęta zajęły 5. i 12. lokatę co należy uznać za spory sukces przy tak mocnej obsadzie i udziale 32 drużyn! Najbardziej jednak cieszą postępy w grze co dobrze wróży przed zbliżającymi się eliminacjami Kinder+Sport.
W „trójkach” wystartowało 25 zespołów w tym dwa nasze. Podopieczne Mikołaja Wojtyczki rywalizowały jednocześnie w „3” i „4” w dwóch halach. Wsparciem w takich sytuacjach służył jak zwykle Krzysztof Łabuz, który wcielił się w role trenera i prowadził MKS MOS Wieliczka I (Paulina Łabuz, Łucja Łacny, Magdalena Pieczko, Dominika Sowa). Pierwszy zespół tak jak zawodniczki Jerzego Janeczka – MKS MOS Wieliczka II (Aleksandra Adamczyk, Oliwia Cież, Iwona Książek, Jagoda Kozak) bez problemu przebrnęły eliminacje i awansowały do finałów. Jak zwykle najwięcej emocji dostarczyły bratobójcze pojedynki pomiędzy klubowymi koleżankami, a także potyczki z zawodniczkami MKS Dwójki Zawiercie. Ostatecznie na najniższym stopniu podium uplasowała się ekipa MKS MOS Wieliczka II.Natomiast w meczu finałowym nasza pierwsza drużyna uległa siatkarkom z Zawiercia 1:2 i zajęła drugą lokatę.
W najstarszej kategorii do rywalizacji przystąpiło 26 ekip. Nasza „czwórka” w składzie Maria Augustyniak, Monika Dukielska, Martyna Łabuz, Kinga Stokłosa, Kaja Rybak również awansowała do grupy mistrzowskiej. Poziom turnieju w „czwórkach” był chyba najbardziej wyrównany i brak było zdecydowanego faworyta do ostatecznego zwycięstwa. Każdy pojedynek przynosił coraz to większe niespodzianki. Przykładem może być fakt, że nasze zawodniczki pokonały triumfatora turnieju NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, a uległy ekipie Impel Wrocław (4. miejsce). Ostatecznie po zwycięstwie z wicemistrzyniami Polski z Jankowa Przygodzkiego udało się zdobyć brązowe medale.

Klasyfikacja końcowa XX turnieju o puchar Burmistrza Gminy Milicz.