Dominacja naszych siatkarek w Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki w Krakowie

W miniony weekend w Krakowie odbył się XII Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Chłopców i Dziewcząt o puchar dyrektora SP nr 155. W piątek do rywalizacji przystąpiły siatkarki, które
rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych – „dwójki” (16 zespołów), „trójki” (15 zespołów) oraz „czwórki” (15 zespołów). Do Krakowa zjechały zawodniczki z: Kędzierzyna-Koźla, Jastrzębia, Katowic, Zawiercia, Pyskowic, Krynicy, Brzeska, Andrychowa, Krzeszowic, Myślenic, Niepołomic, Krakowa oraz Wieliczki. Dziewczynki naszego klubu zaprezentowały się bardzo dobrze w każdej kategorii.
W najstarszej grupie – czwórkach, wystartowały dwie nasze drużyny. Pierwsza ekipa w składzie: Marysia Augustyniak, Martyna Łabuz, Kinga Stokłosa, Kaja Rybak, zarówno w eliminacjach, jak i w rundzie finałowej okazała się bezkonkurencyjna nie doznając żadnej porażki. W pokonanym polu pozostawiła wicemistrzynie województwa – Krynicę oraz brązowe medalistki Mistrzostw Kinder + Sport – MKS Dwójkę Zawiercie, co pozwala optymistycznie patrzeć na zbliżające się rozgrywki kinderków. Drugi zespół (Monika Dukielska, Iza Janiak, Kinga Stokłosa, Patrycja Raźny) był blisko awansu do finałowej „szóstki”, lecz ostatecznie zajął w eliminacjach 3. miejsce (2 premiowane awansem) i przyszło mu rywalizować o miejsca 7-12. W drugiej fazie turnieju wygrał większość pojedynków co zapewniło mu wysoką 8. lokatę. Nagrodę dla najbardziej wartościowej zawodniczki otrzymała Kaja Rybak /MKS MOS Wieliczka I/.
„Trójki” reprezentowały trzy ekipy z Wieliczki. Pierwszy i drugi zespół bez problemów awansował do rundy finałowej, natomiast MKS MOS Wieliczka III (Zuzanna Hachuła, Łucja Łacny, Emilia Sala, Nina Żak) po kilku porażkach w eliminacjach zajął ostatecznie 11. pozycję. MKS MOS Wieliczka II (Ola Adamczyk, Oliwia Cież, Jagoda Kozak, Iwona Książek) po bardzo zaciętej walce pokonała odwiecznego, lecz zaprzyjaźnionego „rywala” UKS 22 Kraków I i zdobyła brązowe medale w turnieju. Walka o złoto musiała przynieść ogrom emocji. I tak też było, ponieważ w finale spotkały się się Mistrzynie i Wicemistrzynie Polski z Zabrza. Po zażartej walce zwyciężyły siatkarki MKS MOS Wieliczka I (Paulina Łabuz, Magdalena Pieczko, Dominika Sowa) pokonując MKS Dwójkę Zawiercie 25:23. Tytuł MVP turnieju otrzymała Paulina Łabuz /MKS MOS Wieliczka I/.
Do rywalizacji siatkarskich „dwójek” przystąpiły dwa nasze zespoły. MKS MOS Wieliczka I (Brygida Żurek, Nadia Życzkowska) uzyskał awans bez porażki. W finałach zajął wysokie 6. miejsce. Podium padło łupem ekip ze śląska – Zawiercia oraz Jastrzębia. Drugi nasz zespół (Milena Duda, Milena Jędral, Zosia Łączka) po mniej pomyślnych eliminacjach uplasował się ostatecznie na 12. pozycji.