Eliminacje Kinder+Sport – meldujemy się! :)

Za nami pierwsze eliminacje rozgrywek Kinder + Sport. W sobotę do rywalizacji w Bukownie przystąpiły siatkarskie „trójki”. Nasz klub reprezentowało 5 zespołów, lecz do fazy finałowej awansowały dwa z nich… jak się okazało z przebiegiem turnieju obie ekipy awansowały aż do ścisłego finału. Mecz o złoto wygrał MKS MOS Wieliczka I (P. Łabuz, M. Pieczko, E.Sala, D. Sowa) zwyciężając MKS MOS Wieliczka II (O. Cież, J. Kozak, I. Książek). Na 3. miejscu uplasował się UKS 22 Kraków I.
Również w sobotę odbyły się zmagania „czwórek”. W hali Wisły w Krakowie wystąpiło łącznie 17 zespołów. Wieliczanki wystawiły dwie ekipy. MKS MOS Wieliczka I (M. Augustyniak, I. Janiak, M. Łabuz, K. Rybak, K. Stokłosa) przebrnął eliminacje bez problemów i awansował do finału, w którym przyszło się mu zmierzyć z UKS 22 Kraków I. Po słabym początku, sporych problemach z przyjęciem zagrywki (2:8) nastąpiło przełamanie i nasze siatkarki sukcesywnie nadrabiały straty. Ostatecznie po zaciętej końcówce odnieśliśmy zwycięstwo 15:12. Nasz drugi zespół w składzie: M. Dukielska, A. Krasoń, A. Krawczyk, N. Marecik, P. Raźny, w eliminacjach zanotował dwie porażki z drużyną Bronowianki Kraków i Jedynki Tarnów i przyszło mu rywalizować o dalsze lokaty. Jednak w drugiej fazie dziewczętom szło zdecydowanie lepiej, ponieważ wygrały wszystkie pojedynki i zakończyły zmagania na 9. miejscu.
W niedzielę przyszła pora na rywalizację najmłodszych siatkarek. Do Tarnowa wybrała się bardzo liczna grupa siatkarek z Wieliczki – 12 zespołów! Co więcej, aż 4 nasze drużyny uzyskały awans do finałowej 12stki. W finałach najlepiej zaprezentował się MKS MOS Wieliczka I (Milena Jędral, Nadia Życzkowska, Brygida Żurek), który stanął na najniższym stopniu podium! Triumfowały siatkarki Salosu Staniątki przed Dalinem Myślenice.

kinder