Ania Ślusarczyk 15. w Mistrzostwach Polski Młodzików w szachach

Ania Ślusarczyk 15. w Mistrzostwach Polski Młodzików w szachach

18_mp10_chrustyIndywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10 na 2018 rok odbyły się w Chrustach koło Zagnańska w dniach 24 luty – 4 marzec. Z klubu MKS MOS Wieliczka pojechało na nie troje dzieci, które przeszły eliminacje międzystrefowe: Anna Ślusarczyk, Kamil Pawłowski i Szymon Duda. Chłopcy i dziewczęta grali osobno aż 9 rund w czasie 90 minut plus 30 sekund na każdy ruch na jednego zawodnika. W każdej grupie było po 68 zawodników. 

 W tej mroźnej, zimowej aurze codziennie rano dzieci siadały przy szachownicy i rozgrywały nawet 4-ro godzinne partie szachowe. A my rodzice siadaliśmy przy tabletach, telefonach i oglądaliśmy zmagania naszych pociech (wszystkie partie szachowe można było na żywo oglądać na transmisji).

Najwięcej emocji przysporzyły nam partie Ani Ślusarczyk, która startowała z 49 miejsca. Ania po 7- mej rundzie miała 5,5 punktów i zajmowała 5-te miejsce w tabeli wyników. Ósmą rundę Ania zagrała ze Śmietańską Wiktorią z 1-go miejsca startowego i niestety przegrała. Ostatnią rundę zagrała Ania z Natoli Alessią z 3-go miejsca startowego i po bardzo trudnej partii też została pokonana.

Ostatecznie Anna Ślusarczyk zakończyła turniej na wysokiej 15 pozycji i dla wielu osób była dużą niespodzianką tych mistrzostw.

Chłopcy również pokazali, że potrafią rozegrać piękne i długie partie szachowe. Szymon Duda startował z 49 miejsca i po zdobyciu 4 punktów (w tym tylko dwóch przegranych partii) zakończył mistrzostwa na 44 pozycji.

Kamil Pawłowski startował z 54 miejsca a zakończył mistrzostwa na 41 pozycji również zdobywając 4 punkty.

Cały turniej będziemy bardzo dobrze wspominać i mamy nadzieję na wyjazd na następne mistrzostwa za rok.

E.S-D


mksmos