Szachiści MKS MOS Wieliczka zajęli 11. miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski

Szachiści MKS MOS Wieliczka zajęli 11. miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski

18_dmp_zgierz-1_m3 marca 2018 r. w Zgierzu odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Szybkich zorganizowane przez Polski Związek Szachowy. W zawodach uczestniczyły 42 zespoły z całej Polski w tym dwie z naszego regionu tj. MKS MOS Wieliczka i Krakowski Klub Szachistów. Czteroosobowe drużyny (w tym 3 zawodników i 1 zawodniczka) rozegrały 9 rund w tempie 10 minut na każdego zawodnika.

Nasz zespół w składzie: Jan Krzysztof Duda, Konrad Buś, Jan Golenia, Wojciech Golenia i Marcelina Tracz zajął dobre 11 miejsce. Drużyna odniosła 4 zwycięstwa (pokonując szachistów z Torunia, Opola, Skierniewic i Krakowa); 3 razy zremisowała a uległa jedynie najlepszym to jest zwycięzcom zawodów drużynie: KSz Miedź Legnica i drużynie KSz Stilon Gorzów Wielkopolski (która uplasowała się na czwartym miejscu). Warto dodać, że lokomotywą drużyny był oczywiście arcymistrz Jasiu Duda, który uzyskał 8 punktów z możliwych dziewięciu i wygrał rywalizację na pierwszej szachownicy.  Gratulujemy młodej drużynie!

Z kolei 4 marca zorganizowano Indywidualne Mistrzostwa Polski w Szachach Szybkich. W turnieju wzięło udział 339 zawodników, w tym 20 arcymistrzów, 11 Mistrzów Międzynarodowych (IM) i aż 15 Mistrzów FIDE (FM) czyli cała polska czołówka. Ostatecznie po zaciętej walce do ostatniej dziewiątej rundy Jan Krzysztof Duda zajął 9 miejsce gromadząc 7 punktów. Konrad Buś zajął rewelacyjne 18 miejsce odnosząc 6 zwycięstw, remisując dwa razy i ponosząc tylko jedną porażkę. Konrad wygrał również klasyfikację rankingową do 2200 pokonując wielu utytułowanych szachistów. Wojciech Golenia zgromadził 5,5 pkt i zajął dobre 76 miejsce (na liście startowej 135) a w klasyfikacji do 2000 był czwarty; jego brat Jan uplasował się na 129 miejscu a Marcelina była 42 w klasyfikacji kobiet. Zawody wygrał Kacper Piorun z KSz Stilonu Gorzów Wielkopolski.

Gratulujemy wszystkim szachistom i trenerowi!

BC


mksmos