Srebro kadetek w Ogólnopolskim Turnieju „VICTORIA CUP”

Srebro kadetek w Ogólnopolskim Turnieju „VICTORIA CUP”

W dniach 21-22.04.2018 r. siatkarki MKS MOS Wieliczka wzięły udział w Ogólnopolskim Turnieju Kadetek VICTORIA CUP w Solcu na Wisłą. Zgłoszone do udziału w zawodach dwie drużyny z wielickiego klubu rywalizowały w gronie 12 zespołów w dwudniowych zmaganiach pod siatką.

Świetnie spisała się pierwsza drużyna MKS MOS Wieliczka zajmując wysokie drugie miejsce w całym turnieju.

W meczu finałowym siatkarki z Wieliczki po bardzo emocjonującym spotkaniu, stojącym na wysokim poziomie sportowym nieznacznie uległy ŁKS Łódź 1:2. Mecz obfitował w wiele długich wymian, zakończonych efektownymi atakami z obu stron. Warto wspomnieć że obie drużyny spotkały się w fazie grupowej, gdzie również toczył się wyrównany pojedynek zakończony remisem 1:1.

Drugi zespół złożony głównie z rocznikowo młodszych dziewcząt zajął siódme miejsce w turnieju.

Mecz o 3 miejsce: Esperanto Warszawa I – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:1 (13:25, 25:21, 17:15)

Mecz finałowy: ŁKS ŁÓDŹ – MKS MOS Wieliczka   2:1 (25:18, 22:25, 15:7)

Kolejność końcowa:

 1. ŁKS ŁÓDŹ
 2. MKS MOS Wieliczka I
 3. Esperanto Warszawa I
 4. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
 5. UKS Victoria Solec I
 6. Raszóstka Szydłowiec
 7. MKS MOS Wieliczka II
 8. Trzynastka Radom
 9. Esperanto Warszawa II
 10. MKS Olimp Mińsk Mazowiecki
 11. UKS Victoria Solec II
 12. Gala Skarżysko Kamienna

W drużynach MKS MOS Wieliczka zagrały: Julia Mika, Wiktoria Tyrańska, Małgorzata Pieczko, Martyna Lewińska, Katarzyna Kosidło, Marlena Najder, Julia Stępska, Gabriela Niedbała, Klaudia Seweryn, Anna Piekarniak, Natalia Sawis, Alicja Bogdan, Gabriela Pabian, Gabriela Strój, Maryla Gula, Zuzanna Świder, Natalia Głowacka, Kamila Małota, Julia Karteczka, trener Grzegorz Stareńczak

Solec 1


mksmos