III miejsce naszych siatkarek w Ćwierćfinale Mistrzostw Polski Młodziczek!

III miejsce naszych siatkarek w Ćwierćfinale Mistrzostw Polski Młodziczek!

W dniach 27-29 kwietnia w Rzeszowie odbył się Ćwierćfinałowy Turniej Mistrzostw Polski Młodziczek. W turnieju wystartowało 6 zespołów:

Grupa A: MKS MOS Wieliczka, SMS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Vega MOSiR Stalowa Wola

Grupa B: MKS V LO Rzeszów, STS Sandecja Nowy Sącz, MUKS Juvenia Rawa Mazowiecka

Nasze dziewczęta wygrały swoją grupę pokonując zespół ze Stalowej Woli 2:0 (25:18, 25:21) oraz Ostrowca Świętokrzyskiego 2:0 (25:14, 25:20). W finałowej czwórce ulegliśmy niestety 0:2 (21:25, 21:25) drużynie STS Sandecji Stary Sącz oraz 0:2 (16:25, 19:25) MKS V LO Rzeszów. Awans do Półfinałów Mistrzostw Polski uzyskały ekipy z Rzeszowa i Starego Sącza, a naszym siatkarkom przypadł najniższy stopień podium.

„Dziewczęta podczas całego turnieju pokazały się z bardzo dobrej strony. Widać było ogromną wolę walki, by wygrać w każdym pojedynku. Niestety nie udało się uzyskać upragnionego awansu. Jestem przekonany, że doświadczenie które zdobyliśmy jako zespół powinno zaprocentować w kolejnym sezonie, bo wszystkie siatkarki są z młodszego rocznika i za rok ponownie będą rywalizować w kategorii młodziczek. Słowa uznania należą się rownież kibicom – rodzinom siatkarek, którzy byli w Rzeszowie od pierwszego do ostatniego meczu, by dopingować nasze zawodniczki.” – podsumował trener M. Wojtyczka.

Drużyna MKS MOS Wieliczka wystąpiła w składzie: M. Klima, M. Lewinska, M. Łabuz, K. Łyduch, J. Marcinkowska, M. Matoga, G. Michońska, N. Pajdak, E. Ptak, M. Salawa, K. Stokłosa, M. Wiśniowska, W. Wnuk. Trener: M. Wojtyczka.

1


mksmos