Dziewczyny są jak brąz

Dziewczyny są jak brąz

Udanie zaprezentowały się siatkarki MKS MOS Wieliczka w VI Międzynarodowym Turnieju o Puchar Ziemi Grybowskiej.

W dwudniowych zawodach rozegranych 19-20 maja w Grybowie nasz zespół w kat. rocznika 2003 i młodsze zajął wysokie 3 miejsce i zdobył cenne brązowe medale.

W turnieju wystartowało 16 drużyn z Polski , Białorusi oraz Słowacji. W grupie eliminacyjnej gdzie toczyły się pojedynki każdy z każdym MKS pokonał kolejno Elba Presov 3:0, Ekstrim Gorlice 3:0 oraz Tomasovia Tomaszów Lubelski 3:0,  tym samym zajął pierwsze miejsce w swojej grupie eliminacyjnej. W ćwierćfinale w meczu rozgrywanym do dwóch wygranych setów wielickie siatkarki pokonały Kęczanina Kęty 2:0, by w półfinale ulec drużynie UKS Zaleszany/Vega MOSiR Stalowa Wola  0:2.

W meczu o 3 miejsce przyszło się wieliczankom ponownie spotkać z Tomasovią i również w tym spotkaniu górą były siatkarki MKS MOS Wieliczka zwyciężając 2:0. W meczu o pierwsze miejsce spotkały się drużyny z Grodna oraz Zaleszan. Zawodniczki z Grodna nie pozostawiły złudzeń i pewnie zwyciężyły 2:0 zdobywając Puchar Ziemi Grybowskiej.

Podsumowując, warto wyróżnić wszystkie siatkarki wielickiego klubu za wspaniałą grę, wielkie zaangażoowanie, wolę walki oraz świetną zespołową atmosferę. W drużynie brązowych medalistek zagrały: Alicja Bogdan, Marlena Najder, Gabriela Niedbała, Maryla Gula, Maja Salawa, Maja Stareńczak, Weronika Wnuk, Gabriela Strój, Klaudia Kurek, Anna Targosz, Julia Frankowska, Anna Janus, trener Grzegorz Stareńczak

Słowa podziękowania i uznania za wspaniałą organizację turnieju należą się głównemu organizatorowi zawodów, trenerowi Iskry Grybów  Panu Jerzemu Udziela

Grybów 2


mksmos