Z pasją po zdrowie

Stowarzyszenie MKS MOS Wieliczka za osiągane wyniki sportowe  w mini siatkówce dziewcząt i prowadzenie działalności sportowej na rzecz dzieci i młodzieży jest zrzeszone w Fundacji Małgorzaty Glinki GLINKA ACADEMY. Aktualnie 16 Miast w Polsce, których kluby są w GLINKA AKADEMY otrzymały wsparcie finansowe z Ministerstwa Zdrowia na organizację pikników zdrowia pod nazwą „Z pasją po zdrowie”.  W ramach otrzymanych środków finansowych Miasto i Gmina Wieliczka wraz z klubem MKS MOS Wieliczka przeprowadzą całodzienną imprezę dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. W ramach działań zaplanowane są porady lekarzy, dietetyków, fizjoterapeutów, gry i zabawy ruchowe, turnieje, zawody sportowe, rajdy piesze i rowerowe, zumba, strefa zabaw dla dzieci.

„Zadanie finansowane ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020”.

gmina wieliczka logo-mksglinka academyministerstwo zdrowia narodowy program zdrowia