A sezon trwa… tym razem na piasku :)

Za nami rozgrywki o Mistrzostwo Małopolski w Siatkówce Plażowej Kadetek. Z dobrej strony zaprezentowały się w nich zawodniczki MKS MOS Wieliczka.
Pierwszym etapem eliminacji był Półfinał Mistrzostw Małopolski, który rozegrano 5 czerwca w Myślenicach. Wzięło w nim udział 7 par z naszego klubu, a awans do Finału uzyskały: Maja Salawa/Natalia Pajdak oraz Alicja Bogdan/Gabriela Niedbała.

Klasyfikacja końcowa Półfinałów Mistrzostw Małopolski:
1. SMS Dalin Myślenice – Bagińska/Leśniak
2. MKS MOS Wieliczka – Natalia Pajdak/Maja Salawa
3. MKS MOS Wieliczka – Alicja Bogdan/Gabriela Niedbała
4. SMS Dalin Myślenice – Tułacz/Małota
5. MKS MOS Wieliczka – Izabela Górska/Monika Drej
6. MKS MOS Wieliczka – Kamila Małota/ Zuzanna Świder
7-8. MKS MOS Wieliczka – Marlena Najder/Julia Karteczka
SMS Dalin Myślenice – Leżańska/Hęcińska
9-11. MKS MOS Wieliczka – Klima/Sobczyk
MKS MOS Wieliczka – Grycewicz/Główczyk
SMS Dalin Myślenice – Olejniczak/Matoga

W finale wojewódzkim rozgrywanym w Chrzanowie wzięły udział dwie nasze pary – M. Salawa/N. Pajdak oraz A. Bogdan/G.Niedbała. Zawodniczki walczyły bardzo ambitnie, jednak nie udało się uzyskać awansu do najlepszej „czwórki”. Warto jednak wspomnieć, że obie pary są jeszcze młodziczkami i w najbliższy czwartek będą miały okazję poprawić wynik w swojej kategorii. Ostatecznie Maja z Natalią zostały sklasyfikowane na miejsach 7-8, natomiast Alicja i Gabrysia na miejscach 12-15.

Warto wspomnieć, że Mistrzynią Małopolski została Magdalena Lewińska – wychowanka naszego klubu, która została wypożyczona na rozgrywki plażowe do zespołu Trefl Proxima Kraków. Magda grała w parze z Weroniką Krzysztofiak i wspólnie będą reprezentować Małopolskę w Półfinałach Mistrzostw Polski Kadetek.