Siatkarki MKS MOS Wieliczka w Budapeszcie

W dniach 22-24.06.2018 siatkarki MKS MOS Wieliczka przebywały na Węgrzech, gdzie wyjechały na zaproszenie zespołu Kadra Budapesztu. Dziewczęta wzięły tam udział w Międzynarodowym Turnieju Siatkówki Kobiet w którym wystartowały 2 zespoły z Polski, 2 zespoły ze Słowacji i 1 z Węgier. W pierwszym dniu rozegrano turniej , gdzie grano systemem jedna grupa, 5 zespołów „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Po bardzo wyrównanych, zaciętych meczach i osiągniętych wynikach:

MKS MOS Wieliczka   1:2   Senica

MKS MOS Wieliczka   2:0   Komarno

MKS MOS Wieliczka   1:2   Tychy

MKS MOS Wieliczka   2:1   Kadra Budapesztu

zawodniczki MKS MOS Wieliczka zajęły bardzo dobre 3 miejsce.

Końcowa Klasyfikacja po pierwszym dniu

1 miejsce – Kadra Budapesztu

2 miejsce – Senica

3 miejsce – MKS MOS Wieliczka

4 miejsce – Tychy

5 miejsce – Komarno

Warto podkreślić że zespół MKS MOS Wieliczka był jedynym zespołem który pokonał Mistrza, czyli Kadrę Budapesztu.

Drugi dzień przewidywał jakby drugą część turnieju tzn. zespół z 1 miejsca i z 2 miejsca miał rozegrać  Złoty Finał, czyli ostatecznie kto jest najlepszy, a zespoły z 4 miejsca i 5 miejsca rozgrywały mecz pomiędzy sobą, aby zwycięzca zagrał z zespołem z 3 miejsca o 3 miejsce. Po tym dziwnym systemie gry, ostatecznie w Złotym Finale Mistrzem ponownie została Kadra Budapesztu, natomiast zespół z Tychów w meczu z Komarnem, mimo niekorzystnego wyniku w tie-breaku 7:12, 12:14 wygrał 16:14, czyli 2:1 cały mecz, a następnie będąc na fali pokonał 2:0 zespół z Wieliczki.

Końcowa Klasyfikacja Turnieju

1 miejsce – Kadra Budapesztu

2 miejsce – Senica

3 miejsce – Tychy

4 miejsce – MKS MOS Wieliczka

5 miejsce – Komarno

Jedną z pięciu wyróżnionych i nagrodzonych zawodniczek w Międzynarodowym Turnieju Kobiet w Budapeszcie została Kujawa Wiktoria /MKS MOS Wieliczka-rozgrywająca/, a zasada wyłonienia najlepszych zawodniczek była bardzo fajna, każdy trener podczas wszystkich meczów typował najlepszą zawodniczkę u przeciwnika.

Podczas pobytu w Budapeszcie dziewczęta z Wieliczki poza sportową rywalizacją, dzięki wyjątkowej gościnności gospodarzy miały możliwość dwukrotnie zwiedzać Stolicę Węgier z przewodnikiem przy bardzo sprzyjającej pogodzie. Dzięki nawiązanym miłym kontaktom zespół z Budapesztu oraz zespoły ze Słowacji już zadeklarowały wielką chęć przyjechania do Polski na wrześniowy turniej „Wieliczka 2018” organizowany przez Nasz Klub od ponad 20 lat.

Zespół MKS MOS Wieliczka wystąpił w składzie: Kujawa Wiktoria, Hebda Julia, Kyrcz Agnieszka, Drej Monika, Bogdan Alicja, Świder Zuzanna, Niedbała Gabriela, Sumera Aleksandra, Najder Marlena, Stareńczak Maja, Małota Kamila, Gula Maryla, Trener – Artur Stryszowski, Trener – Grzegorz Stareńczak.