Sprawdzian przed Finałami Kinderków zdany na medal… a nawet na dwa :)

W dniu dzisiejszym w Opolu odbył się Wakacyjny Turniej Minisiatkówki Dziewcząt w kategorii „trójek”, którego organizatorem był klub ECO UNI Opole. Do rywalizacji przystąpiły ekipy, które już za nieco ponad tydzień będą rywalizować w rozgrywkach Kinder + Sport 2018 w Zabrzu:
– UKS „Wieża” Radków – Mistrz Dolnego Śląska
– UKS Centrum przy POSiR w Pszczynie – Wicemistrz Śląska
– ECO Uni Opole – Mistrz Opolskiego
– LUKS Sukces Komprachcice – Wicemistrz Opolskiego
– MKS MOS Wieliczka I – Mistrz Małopolski
– MKS MOS Wieliczka II – Wicemistrz Małopolski

Turniej miał charakter towarzyski, sprawdzianu przed imprezą docelową dla młodych siatkarek. Podczas gier obowiązywał system „każdy z każdym” po dwa sety bez względu na wynik, a następnie rozegrane zostały mecze półfinałowe (1 – 4, 2 – 3) i finałowe. Po eliminacjach nasz pierwszy zespół z kompletem zwycięstw uplasował się na pierwszym miejscu, natomiast druga ekipa na trzecim miejscu. W półfinale MKS MOS Wieliczka I pokonał UKS Wieżę Radków, z kolei MKS MOS Wieliczka II zrewanżował się drużynie z Pszczyny za porażkę z eliminacji. Tym samym w wielkim finale nasze dziewczęta spotkały się po obu stronach siatki i w miłej, czasem zabawnej, lecz ostatecznie w walecznej atmosferze triumfował pierwszy zespół.

Klasyfikacja końcowa:
1. MKS MOS Wieliczka I (Paulina Łabuz, Magdalena Pieczko, Emilia Sala, Dominika Sowa)
2. MKS MOS Wieliczka II (Oliwia Cież, Jagoda Kozak, Iwona Książek, Łucja Łacny)
3. UKS Centrum przy POSiR Pszczyna
4. UKS „Wieża” Radków