Ania Ślusarczyk czwarta w Polsce w Szachach Błyskawicznych we Wrocławiu!

W dniach 10-12 sierpnia 2018r. w Hali Stulecia we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików i Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Jak co roku liczna reprezentacja MKS MOS Wieliczka zaznaczyła swoją obecność na tych turniejach. Ania Ślusarczyk, która grała w grupie D10 i rywalizowała z 70 dziewczynkami w szachach błyskawicznych zajęła bardzo wysokie 4 miejsce (gratulujemy!)  uzyskując 9,5 pkt., zaś w szachach szybkich była 23 z 6,5 pkt. W grupie C8 Wieliczkę reprezentował brat Ani – Adaś Ślusarczyk, który w szachach szybkich był 53 (5,5pkt.), a w błyskawicznych 65

zdobywając 5 pkt. W tej grupie wiekowej rywalizowało 100 młodych szachistów. W grupie C10 Kamil Pawłowski w szachach szybkich był 59 (6pkt.), a w błyskawicznych 44 (7pkt.). Jacek Łapczyński w szybkich był 84 zdobywając
5 pkt., zaś w błyskawicznych 87 (5,5 pkt.) W tej grupie rywalizowało ponad 130 zawodników. W grupie C14 Kamil Knapik w szachach szybkich był 39 uzyskując 6,5pkt, w błyskawicznych zaś zajął 84 miejsce z 6pkt.; Florian Wrona w szybkich był 56 (5,5pkt.), a w błyskawicznych z 6 pkt. uplasował się na miejscu 72; Oliwier Klimczak w szachach szybkich z 5pkt. był na 85 pozycji, a w błyskawicznych z 5,5pkt. na 87 miejscu; Wiktor Salawa uplasował się na dalszych pozycjach. Nasi zawodnicy w tej grupie wiekowej walczyli w prawie 130 osobową konkurencją. W grupie C16 najlepiej zagrał Wojciech Golenia, który w szachach szybkich był 10 (7pkt.), zaś w błyskawicznych 9 zdobywając 8,5 pkt. Jego brat Jan Golenia w szybkich był 18 z 6,5 pkt., a w błyskawicznych 24 (7,5pkt.). Jan Paweł Gawor zajął 21 miejsce w szachach szybkich uzyskując 6,5 pkt., a w błyskawicznych był 53 z 6 pkt. W tej grupie w szachowe szranki stanęło prawie 90 młodych szachistów.

Gratulujemy wysokich wyników zawodnikom i trenerowi wielickich szachistów – Panu Andrzejowi Irlikowi!18_mpj_wroclaw-2m