WIELICKI TURNIEJ SZACHOWY RODZIN

18_szach_tur_rodz-1415 września 2018 r w sali Magistrat Urzędu Miasta i Gminy w Wieliczce zorganizowano XXVI Turniej Szachowy Rodzin pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka Artura Kozioła.  Dotychczasowe turnieje rozegrano w Miejskim Domu Kultury Sztygarówka, komorze Warszawa Kopalni Soli w Wieliczce, sali Magistrat a jubileuszowy XXV w auli Liceum Ogólnokształcącego w Wieliczce. W turnieju uczestniczyły 2. osobowe drużyny rodzinne o najbliższym pokrewieństwie np. rodzeństwo, mąż i żona, rodzic z dzieckiem. W każdej z drużyn musiał wystąpić jeden zawodnik zameldowany w Gminie Wieliczka lub zarejestrowany w klubie szachowym UKS Lider Siercza, MKS MOS Wieliczka. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund z tempem gry 15 minut na partię dla zawodnika. Sędzią głównym turnieju był sędzia klasy międzynarodowej FIDE Andrzej Irlik a sędzią rundowym Jacek Kasprzycki. XXVI turniej wygrali Florian i Jarosław Wrona, zdobywając 11 punktów. Drugie miejsce zajęli Artur i Jacek Łapczyńscy z 10 pkt. Na trzecim miejscu uplasowali się Anna Matylewska–Para z Jerzym Matylewskim uzyskując 9,5 pkt. Tyle samo punktów zdobyli Marian i Kacper Polak a zgodnie z regulaminem o miejscu drużyny zadecydował lepszy wynik na pierwszej szachownicy. Sklasyfikowano 13 zespołów. Wszystkie otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe, które wręczył aktualny szachowy mistrz Polski seniorów arcymistrz Jan Krzysztof Duda. Organizatorzy turnieju to Miasto i Gmina Wieliczka oraz Międzyszkolny Klub Sportowy przy Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Wieliczce.

Jerzy Cholewa