Puchary dla MKS MOS Wieliczka

18_DMMJ_26.10mDnia 26 października 2018 w Krakowie, w Hotelu Europejskim, odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Małopolski Juniorów do lat 12 i 18 w szachach błyskawicznych. W turnieju uczestniczyły drużyny czteroosobowe składające się z trzech zawodników i zawodniczki, bez zawodników rezerwowych. W turnieju wystąpiły drużyny z Krakowa, Wieliczki, Chrzanowa, Staniątek i Dobczyc. W kategorii do lat 18 klub MKS MOS Wieliczka reprezentowały dwie drużyny, podobnie w grupie do lat 12. W obydwu grupach drużyny spisały się rewelacyjnie, plasując się na stopniach podium. W kategorii do lat 18 drużyna w składzie: Wojciech Golenia, Jan Golenia, Jan Paweł Gawor, Martyna Mól zaprezentowała się rewelacyjnie, zajmując I miejsce, natomiast druga drużyna w składzie: Wojciech Krawczyk, Hubert Szlósarczyk, Florian Wrona, Agnieszka Gajek zajęła III miejsce ustępując jedynie zdecydowanie lepiej notowanej drużynie z Krakowa. W kategorii do lat 12 drużyna w składzie: Franciszek Kozłowski, Kamil Pawłowski, Jacek Łapczyński, Anna Ślusarczyk zajęła wysokie 3 miejsce, startując z dużo niższej pozycji. Druga drużyna w tej grupie w składzie: Wojciech Smogór, Michał Zieliński, Paweł Smogór, Aleksandra Para wywalczyła 8 miejsce. Warto dodać, że w tym samym miejscu w kolejnych dniach odbyły się Otwarte Mistrzostwa Małopolski Juniorów w szachach szybkich oraz błyskawicznych, w których także nie zawiedli zawodnicy klubu MKS MOS Wieliczka notując również sukcesy indywidualne w grupie do lat 10. W szachach błyskawicznych I miejsce wśród chłopców uzyskał Jacek Łapczyński uzyskując 7,5 pkt, natomiast Anna Ślusarczyk, zajęła II miejsce spośród dziewcząt zdobywając 5,5 pkt. W szachach szybkich spośród chłopców, Kamil Pawłowski zajął I miejsce (6 pkt), tuż za nim na III miejscu znalazł się Wojciech Smogór (5,5 pkt.), a w klasyfikacji dziewcząt na II miejscu uplasowała się Anna Ślusarczyk (5,5 pkt.). Wszystkim zawodnikom gratulujemy doskonałej dyspozycji i życzymy dalszych sukcesów.