XVI OTWARTY TURNIEJ SZACHOWY Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI „O PUCHAR STAROSTY WIELICKIEGO”

powiatwielicki_logo_rgb10 listopada 2018 r w KAMPUSIE WIELICKIM zorganizowano XVI OTWARTY TURNIEJ SZACHOWY Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI „O PUCHAR STAROSTY WIELICKIEGO”. Organizatorzy turnieju to Powiat Wielicki i MKS MOS Wieliczka. Turniej uroczyście otworzył dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Wieliczce Grzegorz Siemieniec. W turnieju grały dziewczęta i chłopcy urodzeni w 2003 r. i młodsi. Do rywalizacji przystąpiło 101 osób z Rybnika, Krakowa, Staniątek, Wieliczki, Dobczyc, Przebieczan, Niegowici, Nielepic, Śledziejowic, Sierczy, Grabia, Morawicy, Woli Batorskiej. Sędzią głównym był sędzia klasy międzynarodowej FIDE Andrzej Irlik a sędziami rundowymi Bogumiła Ślęczka, Władysław Kowalewski, Jacek Kasprzycki, Marian Polak. Grano w grupie dziewcząt oraz grupie chłopców, systemem szwajcarskim, 7 rund, tempem gry 15 minut dla zawodnika. Turniej dziewcząt wygrała Julia Gaczoł (UKS Goniec Staniątki) zdobywając 6,5 pkt. Drugie miejsce z 6 pkt. zajęła Gabriela Drozd a trzecie Anna Ślusarczyk z 5,5 pkt. Kolejne miejsca zajęły Natalia Górnisiewicz, Zuzanna Gaszka, Maja Baran, Martyna Mól, Zofia Klima, wszystkie z 5 punktami. Turniej ukończyło 37 zawodniczek. W klasyfikacji do lat 8 zwyciężyła Gabriela Drozd, wyprzedzając Lenę Kołodziej z 4 pkt. i Katarzynę Rudzką, która zdobyła 3 pkt. Turniej chłopców wygrał Wojciech Krawczyk (MKS MOS Wieliczka) z 6 pkt. Tyle samo punktów zdobył Mateusz Wąsik, zajmując drugie miejsce. Trzeci Jakub Cichoń uzyskał 5,5 pkt. podobnie jak czwarty Franciszek Kozłowski.  Z 5 punktami zakończyli turniej zajmując kolejne miejsca Hubert Szlósarczyk, Krzysztof Wajda, Ksawery Bartman, Szymon Duda, Piotr Rainer, Kamil Knapik, Oskar Kołodziej, Jakub Jamka, Jakub Micuła, Marcin Mikołajski. W przypadku jednakowej ilości punktów o miejscach decydowała punktacja pomocnicza określona w regulaminie turnieju. W klasyfikacji do lat 8 wygrał Jakub Jamka (Ognisko TKKF Dobczyce) z 5 pkt. a kolejne miejsca zajęli Franciszek Klima i Dominik Marecik, zdobywając po 4 punkty. Najlepsi otrzymali puchary i dyplomy a wszyscy uczestnicy turnieju okolicznościowe koszulki, nagrody, upominki i słodki poczęstunek. Turniej zorganizowano przy wsparciu finansowym Powiatu Wielickiego.