Arcymistrz Jan-Krzysztof Duda laureatem w plebiscycie „10 Asów Małopolski” Dziennika Polskiego i Gazety Krakowskiej

2019.02.08_JKD_Asy_Mal_m

Niezmiernie miło jest nam poinformować, iż w plebiscycie Dziennika Polskiego i Gazety Krakowskiej na „10 Asów Małopolski” w gronie laureatów znalazł się po raz czwarty 20-letni szachista Jan-Krzysztof Duda. Arcymistrz szachowy z klubu MKS MOS Wieliczka, student AWF Kraków, Wicemistrz Świata w szachach w grze błyskawicznej w 2018 r., wspólnie z reprezentacją Polski zajął IV miejsce w 43. Olimpiadzie Szachowej w Batumi (Gruzja) – najlepszy wynik drużynowy mężczyzn po II wojnie światowej, mistrz Polski mężczyzn, zajął 2. miejsce w gronie wybitnych Sportowców Małopolski.

Uroczysta Gala Sportu odbyła się 8 lutego 2019 r. w Karcher Hali Cracovii Centrum Sportu Niepełnosprawnych w Krakowie.

Laureaci plebiscytu 10 Asów Małopolski 2018

1. Kamil Stoch(skoki narciarski)
  2. Jan-Krzysztof Duda(szachy)
  3. Maria Springwald (wioślarstwo)
  4. Dawid Kubacki(skoki narciarskie)
  5. Krzysztof Piątek(piłka nożna)
  6. Andrzej Bargiel (skialpinizm)
  7. Aleksandra Zamachowska (szermierka)
  8. Maciej Kot (skoki narciarskie)
  9. Paweł Janusz (karate tradycyjne)
  10. Aleksandra Gaworska (lekkoatletyka)

Odkrycie Roku Oskar Kwiatkowski (snowboard)

Trener Roku Wacław Mirek (AZS AWF Kraków)

Nagroda za całokształt pracy trenerskiej. As Honorowy Prof. Edward Mleczko Prorektor AWF w Krakowie.

Więcej informacji o plebiscycie na stronie Gazety Krakowkiej

MKS MOS Wieliczka