Młodziczki MKS MOS Wieliczka na 9. miejscu w Polsce!

Na bardzo wysokim 9. miejscu w Polsce uplasowały się młodziczki MKS MOS Wieliczka podczas tegorocznych rozgrywek o Mistrzostwo Polski w kategorii Młodziczek. Jest to niewątpliwy sukces klubu, jednak pozostaje niedosyt. Bo aspiracje i ambicje pozwalały wierzyć na jeszcze wyższe lokaty…
Rywalizację w turnieju Półfinałowym nasze zawodniczki toczyły w Szczecinie, gdzie przyszło im się zmierzyć z drużynami z Łodzi, Włocławka i Szczecina.
Po piątkowej podróży, wypoczynku nadszedł czas na zmagania. Pierwszym przeciwnikiem Wieliczanek był zespół ŁKS Siatkówka Żeńska Łódź. Nasze dziewczęta po ciężkim i zaciętym boju pokonały swoje rywalki 2:1. W rundzie popołudniowej przyszło nam stoczyć bój z ekipą WTS KDBS Bank Włocławek. Niestety przeciwnik okazał się mocniejszy pokonując nasz zespół 2:0. Nasze dziewczęta do końca wierzyły w awans do najlepszej „ósemki” w Polsce, jednak nawet zwycięstwo 2:1 z gospodyniami UKS Pogodno Pomorzanie Szczecin (triumfatorkami turnieju) nie umożliwiło nam uzyskania upragnionego awansu.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. UKS Pogodno Pomorzanie Szczecin
2. WTS KDBS Bank Włocławek
3. MKS MOS Wieliczka
4. ŁKS Siatkówka Żeńska Łódź

Dodatkowo nagrodę dla najlepszej libero odebrała Natalia Pajdak. Najlepszą atakującą została natomiast Weronika Wnuk.