MISTRZOSTWA WIELICZKI W SZACHACH SZYBKICH

MISTRZOSTWA WIELICZKI W SZACHACH SZYBKICH

19_Mistrzostwa_Wieliczki_A-317 czerwca 2019 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Wieliczce zorganizowano Mistrzostwa Miasta i Gminy Wieliczka w Szachach Szybkich. Organizatorzy mistrzostw to Miasto i Gmina Wieliczka oraz Międzyszkolny Klub Sportowy przy Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Wieliczce. Sędzią głównym mistrzostw był sędzia klasy międzynarodowej FIDE Andrzej Irlik a sędzią rundowym Marian Polak. W mistrzostwach uczestniczyły osoby zamieszkałe na terenie Gminy Wieliczka lub będące zawodnikami sekcji szachowej MKS MOS Wieliczka bądź UKS Lider Siercza. Mistrzostwa rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund i z tempem gry 15 minut na partię dla zawodnika. W grupie A zagrały zawodniczki i zawodnicy urodzeni w 2008 r i starsi a w grupie B dziewczęta i chłopcy urodzeni w 2009 r i młodsi. Turniej A był zgłoszony do FIDE. W mistrzostwach rywalizowało 40 osób. W grupie A zwyciężył Jan Golenia (MKS MOS Wieliczka) z 4,5 pkt. Drugi był Wojciech Krawczyk a trzeci Ksawery Bartman. Obaj zdobyli po 4 pkt. Mistrzynią kobiet została Aleksandra Para (MKS MOS Wieliczka) z 3 pkt. wyprzedzając Julię Gaczoł i Michalinę Dębowską, które zdobyły również po 3 pkt.

W grupie B dla urodzonych w 2009 r i młodszych zwyciężył Jacek Łapczyński (MKS MOS Wieliczka) z 4,5 pkt. Drugi był Dawid Jaroń z 4 pkt. a trzecie Mikołaj Szlósarczyk z 3,5 pkt. Wśród dziewcząt wygrała Magdalena Łapczyńska (MKS MOS Wieliczka) z 4 pkt. Wicemistrzynią została Faustyna Wrona z 3 pkt. Trzecie miejsce zajęła Agnieszka Ślusarczyk z 2 pkt. Puchary, medale i dyplomy wręczał wicemistrz świata w grze błyskawicznej arcymistrz szachowy Jan-Krzysztof Duda. Organizatorzy ufundowali nagrody rzeczowe i dyplomy za miejsca I-VI zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn a dla pozostałych uczestników upominki.

Jerzy Cholewa


mksmos