Wojciech Golenia siódmy w Polsce w Szachach Błyskawicznych

W dniach 29.08. – 01.09. 2019 r. w Rzeszowie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Rzeszowska Hala Podpromie zgromadziła ponad 1000 młodych szachistów z całej Polski. Wielicki klub reprezentowała w tym roku mocna grupa. W grupie D-8, w której walczyło 50 dziewczynek Magdalena Łapczyńska w Szachach Szybkich zajęła wysokie 10 miejsce z 7 punktami, a w Błyskawicznych była 13 zdobywając 7,5 pkt. Jej siostra Joanna w Szachach Szybkich była 23, a w Błyskawicznych 26 (w obu turniejach wywalczyła po 6 pkt.).  W grupie C-8 Mikołaj Szlósarczyk w Szachach Szybkich wywalczył 6 pkt. i zajął 44 lokatę, a w Błyskawicznych z 6,5pkt. uplasował się na 42 miejscu, zaś Krzysztof Chmiel w Szybkich był 64 z 5,5 pkt., a w Błyskawicznych 51 z 6 pkt. W tej grupie startowało aż 119 zawodników. W grupie D-10 nasz klub reprezentowała Faustyna Wrona, która w szachowe szranki stanęła z 82 zawodniczkami z całej Polski, które walczyły w tej grupie. W Szachach Szybkich wywalczyła 3 pkt. i zajęła 78 miejsce, a w Błyskawicznych z 6 pkt. uplasowała się na 46 pozycji. W grupie C-10 wielicki klub reprezentował Jacek Łapczyński, który w obu turniejach wywalczył po 6,5 pkt. zajmując 48 miejsce w Szachach Szybkich i 79 w Błyskawicznych; Adam Ślusarczyk, który w obu turniejach zdobył po 5 pkt. zajmując 121 i 127 lokatę i Bartosz Jurecki, który zajął odpowiednio: 135 miejsce (4,5 pkt.) i 141 miejsce z 4 pkt. w Szachach Błyskawicznych. W tej grupie startowało prawie 180 zawodników. W grupie D -12, w której startowały aż 84 dziewczynki Anna Ślusarczyk z 6,5 pkt. zajęła 26 miejsce w Szybkich, a z 8 pkt. wysoką 13 pozycję w Szachach Błyskawicznych. Natomiast Aleksandra Para z 5 pkt. była 51 w Szachach Szybkich i 38 w Błyskawicznych wywalczając 6,5 pkt. W grupie C-12 Szymon Duda z 5,5 pkt. był 89 w Szachach Szybkich i 79 z 6,5 pkt. w Błyskawicznych, zaś Krzysztof Wajda, który grał tylko w Błyskawicznych wywalczył 34 lokatę z 8 pkt. W tej grupie grało prawie 180 zawodników. W grupie C -14, w której przy szachownicach zasiadło 126 osób, Hubert Szlósarczyk w Szachach Szybkich był 47 z 6 pkt., a w Błyskawicznych 48 uzyskując 7 pkt.; Kamil Knapik w Szybkich był 52 z 6 pkt., a w Błyskawicznych 90 z 5,5 pkt.; Ksawery Bartman w Szachach Szybkich z 4 pkt. uplasował się na 103 pozycji, a w Błyskawicznych był 70 zdobywając 6,5pkt. W tej grupie w Szachach Błyskawicznych walczył także Franciszek Kozłowski, który z dobywając 5 pkt. uplasował się na 104 pozycji. W grupie C-16, gdzie grało ponad 90 osób, Wojciech Golenia z 7 pkt. był 17 w Szachach Szybkich i 7 w szachach Błyskawicznych z 9 pkt. – gratulujemy! Wojciech Krawczyk z 5 pkt. był 56 w Szybkich i 60 w Błyskawicznych zdobywając 5, 5 pkt.; Florian Wrona był 63 w Szachach Szybkich z 4,5 pkt. i 45 w Błyskawicznych z 6,5 pkt., zaś Wiktor Salawa, który brał udział tylko w Szachach Szybkich z 4, 5pkt. wywalczył 71 pozycję. W najstarszej grupie C-18 Jan Golenia uzyskał wysoką, bo 10 lokatę w Szachach Szybkich z 7,5 pkt. i 34 miejsce z 6,5 pkt. w Błyskawicznych. Natomiast Jan Paweł Gawor w Szybkich był 59 z 4,5 pkt., a w Błyskawicznych z 5 pkt. 58.

Sędzią głównym Mistrzostw był Aleksander Sokólski.

Panu trenerowi Andrzejowi Irlikowi, który na co dzień trenuje młodych szachistów w MKS MOS Wieliczka i jego podopiecznym serdecznie gratulujemy wysokich lokat w kraju.