Otwarte Mistrzostwa Małopolski w szachach do lat 7 – wyniki

Otwarte Mistrzostwa Małopolski w szachach do lat 7 – wyniki

19_mistrzostwa_do_lat_7-1mOTWARTE MISTRZOSTWA MAŁOPOLSKI W SZACHACH

12 października 2019 r. w Szkole Podstawowej w Przebieczanach z siedzibą w Tomaszkowicach zorganizowano Otwarte Mistrzostwa Małopolski w Szachach do lat 7 pod honorowym patronatem Wójta Gminy Biskupice. W mistrzostwach zagrało 27 dziewczynek i 69 chłopców z Krakowa, Pilzna, Chrzanowa, Wieliczki, Burzyna, Dobczyc, Opola, Rzeszowa, Gorlic, Trzebini, Zaczarnia, Staniątek, Przebieczan, Regulic, Wiśniowej, Lipnika, Morawicy, Kaszowa, Kłaja, Lubaszowej, Sierczy. Sędzią głównym turniejów był sędzia klasy międzynarodowej Andrzej Irlik a Jego asystentami Agnieszka Bohun, Bogumiła Ślęczka, Stanisław Turecki, Bartosz Ślęczka, Jacek Kasprzycki, Marian Polak, Krzysztof Kuta, Łukasz Czaplak. Mistrzostwa rozegrano w grupach dziewczynek oraz chłopców urodzonych w 2012 r. i młodszych. Grano systemem szwajcarskim, 7 rund z tempem 15 minut dla zawodnika. Turniej dziewcząt wygrała z kompletem punktów Patrycja Pająk (MKS KSOS Kraków). Druga Julia Drozd (Goniec Staniątki) zdobyła 6 pkt. a kolejne miejsca zajęły Aleksandra Pazdan, Milena Bednarczyk, Róża Zabrzańska, Małgorzata Satoła. Wszystkie uzyskały po 5 pkt. Drużynowo najlepszy wynik osiągnęła ekipa UKS Goniec Staniątki, drugie miejsce zajęła drużyna SP 8 Chrzanów, a trzecie MOS Wieliczka. W klasyfikacji dziewczynek do lat 6 zwyciężyła Paulina Pajer (SP 8 Chrzanów) wyprzedzając Maję Kołodziej (Ognisko TKKF Dobczyce) i Agnieszkę Ślusarczyk (MKS MOS Wieliczka). Wymienione zawodniczki zdobyły po 4 punkty. Turniej chłopców wygrał z kompletem punktów Jan Wolak (KKSz Kraków). Wicemistrzem został Władysław Pawlikowski K Sz. Dwie Wieże Kraków z 6 pkt. Trzeci był Jerzy Litawiński (GKSz Hetman Pilzno) również z 6 pkt. W klasyfikacji do lat 6 wśród 22 zawodników najlepszy był Jan Wolak. Wicemistrzowski tytuł zdobył Wojciech Jamka (Ognisko TKKF w Dobczycach) z 5 pkt. Trzeci był Armin Wład (UKS Rodło Opole) również z 5 pkt. W klasyfikacji drużynowej zwyciężył KKSz Kraków wyprzedzając SP 8 Chrzanów i KS Szachownicę Kłaj. Najmłodszymi uczestnikami turnieju byli pięciolatki Lena Ziajka i Maciej Leszczyński. Najlepsi otrzymali puchary i medale a wszyscy uczestnicy dyplomy, nagrody i upominki ufundowane przez Powiat Wielicki, MKS MOS Wieliczka, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Wieliczce, Miasto i Gminę Wieliczka, Gminę Biskupice, Małopolski Związek Szachowy, Szkołę Podstawową w Przebieczanach. Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Powiatu Wielickiego.

Jerzy Cholewa

Wyniki dziewcząt

Wyniki chłopców


mksmos