XIX Otwarty Turniej Szachowy z okazji Świętego Mikołaja – WYNIKI

XIX Otwarty Turniej Szachowy z okazji Świętego Mikołaja – WYNIKI

TURNIEJ SZACHOWY ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

30 XI 2019 r. w Kampusie Wielickim zorganizowano XIX Otwarty Turniej Szachowy z okazji Świętego Mikołaja. Organizatorzy turnieju to Powiat Wielicki, Miasto i Gmina Wieliczka, MKS MOS Wieliczka. Sędzią głównym był sędzia klasy międzynarodowej FIDE Andrzej Irlik a sędziami rundowymi Bogumiła Ślęczka, Magdalena Wandas, Jacek Kasprzycki, Krzysztof Kuta oraz Jarosław Wrona. W grupie A grali chłopcy urodzeni w 2004 r. i młodsi a w grupie B dziewczęta urodzone w 2004 r. i młodsze. Grano systemem szwajcarskim z kojarzeniem komputerowym, 7 rund i tempem gry po 15 minut dla zawodnika. W turnieju chłopców zwyciężył Jacek Łapczyński (MKS MOS Wieliczka) zdobywając 6,5 pkt. Drugi był Franciszek Kozłowski z 6 pkt. a kolejne miejsca zajęli Florian Wrona, Ksawery Bartman, Jakub Micuła, Szymon Duda zdobywając po 5,5 pkt. Sklasyfikowano 79 chłopców z K K Sz. Kraków, UKS Goniec Staniątki, MKS MOS Wieliczka, UKS Hetman Koronny Trzebinia, UKS Lider Siercza, szkół podstawowych nr 90 w Krakowie, nr 1 w Wieliczce, Byszycach, Przebieczanach, Morawicy, Śledziejowicach, Sławkowicach, Węgrzcach Wielkich, Podstolicach, przedszkoli nr 32 w Krakowie i Sióstr Urszulanek w Sierczy oraz mieszkańców Fałkowic, Wieliczki, Gdowa, Krakowa. W grupie B zagrały 32 dziewczyny z Ogniska TKKF w Dobczycach, MKS KSOS Kraków, UKS Goniec Staniątki, UKS Hetman Koronny Trzebinia, MKS MOS Wieliczka, szkół podstawowych nr 1 i nr 3 w Wieliczce, Morawicy, Byszycach, nr 90 w Krakowie, Przebieczanach. Zwyciężyła Natalia Górnisiewicz (Ognisko TKKF w Dobczycach) z 6 pkt. Po 5,5 punktu zdobyły Zuzanna Nowak i Gabriela Górnisiewicz. Kolejne miejsca zajęły Julia Gaczoł, Kinga Kacprzyk, Emilia Nowak, Natalia Dziża zdobywając po 5 pkt. Najmłodszymi uczestnikami byli Karina Gawor i Wojciech Kacprzyk. Zwycięzcy otrzymali puchary i dyplomy a wszyscy uczestnicy nagrody i upominki od Świętego Mikołaja. Turniej zorganizowano przy wsparciu finansowym Powiatu Wielickiego i Gminy Wieliczka.

LOGO-SZACHY logo_powiatwielicki

 

 

 

19_Mikolaj_1m 19_Mikolaj_2m 19_Mikolaj_3m 19_Mikolaj_4m 19_Mikolaj_5m 19_Mikolaj_6m 19_Mikolaj_7m 19_Mikolaj_8m 19_Mikolaj_9m 19_Mikolaj_10m 19_Mikolaj_11m 19_Mikolaj_12m

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


mksmos