OTWARTA SZACHOWA LIGA SZKOLNA – 4 turniej

OTWARTA SZACHOWA LIGA SZKOLNA – 4 turniej

2020.01.14_liga_szkolna-2m

14 stycznia 2020 r. w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Przebieczanach z siedzibą w Tomaszkowicach zorganizowano czwarty turniej  z XIII cyklu Otwartej Szachowej Ligi Szkolnej. Sędzią głównym turnieju był sędzia klasy międzynarodowej Andrzej Irlik a sędziami rundowymi Bogumiła Ślęczka i Jacek Kasprzycki. Tradycyjnie grano w 3 grupach, systemem szwajcarskim po 5 rund i z tempem gry 15 minut na zawodnika. Do czwartego turnieju przystąpiło 66 osób z klubów Dwie Wieże Kraków, Goniec Staniątki, MKS MOS Wieliczka, Ognisko TKKF Dobczyce. Ponadto zgrali uczniowie Szkół Podstawowych w Przebieczanach, Sławkowicach, Biskupicach, nr 1 w Wieliczce, Węgrzcach Wielkich oraz mieszkańcy  Zabawy, Fałkowic, Trąbek, Dobczyc. W grupie A dla urodzonych w 2006 r. i starszych wygrał Wojciech Krawczyk (MKS MOS Wieliczka)  4,5 pkt. Drugie miejsce zajął Krzysztof Kuta z 4,5 pkt. a kolejne Kamil Knapik i Ksawery Bartman z 4 pkt. Wśród kobiet grających w tej grupie z mężczyznami Anna Ślusarczyk (MKS MOS Wieliczka) i Natalia Górnisiewicz  zdobyły po 3 pkt. Agnieszka Kołodziej i Anna Jaszczyk po 2 pkt. Po 4 turniejach w grupie A liderem jest Wojciech Krawczyk z 17,5 pkt. Kolejne miejsca zajmują Ksawery Bartman z 14,5 pkt. i Florian Wrona mający po 13,5 pkt. Wśród kobiet prowadzi  Natalia Górnisiewicz (Ognisko TKKF w Dobczycach) z 11, 5 pkt. wyprzedzając Annę Jaszczyk z 9 pkt. i Magdalenę Jaszczyk z 6 pkt. W grupie B dla chłopców urodzonych w 2007 r i młodszych zwyciężył Maciej Wilkoński (SP Przebieczany) z 4,5 pkt. Tyle samo punktów zdobył drugi Tomasz Satoła a kolejne miejsca zajęli Krzysztof Wajda, Tomasz Bajer, Wojciech Smogór zdobywając po 4 pkt.  Po 4 turniejach w grupie B przewodzi Krzysztof Wajda z 17 pkt. wyprzedzając Pawła Wojtyło z 14 pkt. i Konrada Pawlika z 13,5 pkt. W grupie C dla dziewcząt ur. w 2007 r. i młodszych z kompletem punktów wygrała Gabriela Górnisiewicz (Ognisko TKKF w Dobczycach). Druga była Ewa Pawlikowska  z 4 pkt. a kolejne Faustyna Wrona i Natalia Dziża  z 3,5 pkt. Po 4 turniejach samodzielną liderką jest Gabriela Górnisiewicz z 18,5 pkt. wyprzedzając Ewę Pawlikowską z 16 pkt. i Natalię Dziża z 14 pkt.

2020.01.14_liga_szkolna-1m

Jerzy Cholewa


mksmos