OTWARTA SZACHOWA LIGA SZKOLNA – 5 turniej

OTWARTA SZACHOWA LIGA SZKOLNA – 5 turniej

 

2020.01.14_liga_szkolna-1m11 lutego 2020 r. w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Przebieczanach z siedzibą w Tomaszkowicach zorganizowano piąty turniej  z XIII cyklu Otwartej Szachowej Ligi Szkolnej. Sędzią głównym turnieju był sędzia klasy międzynarodowej Andrzej Irlik a sędziami rundowymi Bogumiła Ślęczka i Jacek Kasprzycki. Tradycyjnie grano w 3 grupach, systemem szwajcarskim po 5 rund i z tempem gry 15 minut na zawodnika. Do piątego turnieju przystąpiło 75 osób z klubów Dwie Wieże Kraków, UKS Goniec Staniątki, MKS MOS Wieliczka, Ognisko TKKF Dobczyce. Ponadto zgrali uczniowie Technikum w Kampusie Wielickim i Szkół Podstawowych w Przebieczanach, Sławkowicach ,nr 1 w Wieliczce, Węgrzcach Wielkich, Królówce oraz mieszkańcy  Gdowa, Wieliczki, Ciechanowa, Krakowa, Królówki, Fałkowic, Trąbek, Dobczyc. W grupie A dla urodzonych w 2006 r. i starszych wygrał Wojciech Krawczyk (MKS MOS Wieliczka) z 4,5 pkt. Kolejne miejsca zajęli Szymon Duda, Florian Wrona, Kamil Knapik z 4 pkt. Wśród kobiet grających w tej grupie na z mężczyznami  Natalia Górnisiewicz (Ognisko TKKF w Dobczycach) zdobyła 3,5 pkt. Anna Ślusarczyk, Aleksandra Para, Klaudia Krzyszkowska, Anna Jaszczyk , Agnieszka Kołodziej po 2 pkt. Po 5 turniejach w grupie A liderem jest Wojciech Krawczyk z 21 pkt. Kolejne miejsca zajmują Ksawery Bartman ,Florian Wrona, Krzysztof Kuta mający po 17,5 pkt. Wśród kobiet prowadzi  Natalia Górnisiewicz  z 15 pkt. wyprzedzając Annę Jaszczyk z 11 pkt. i Annę Ślusarczyk z 8 pkt. W grupie B dla chłopców urodzonych w 2007 r i młodszych zwyciężył Marcin Mikołajski (Ognisko TKKF w Dobczycach) z 4,5 pkt. Tyle samo punktów zdobył drugi Paweł Wojtyło a kolejne miejsca zajęli Władysław Pawlikowski, Tomasz Satoła, Maciej Wilkoński  zdobywając po 4 pkt.  Po 5 turniejach w grupie B przewodzi Krzysztof Wajda z 21 pkt. wyprzedzając Tomasza Satołę z 18,5 pkt. i Pawła Wojtyło z 18,5 pkt. W grupie C dla dziewcząt ur. w 2007 r. i młodszych z kompletem punktów wygrała Gabriela Górnisiewicz (Ognisko TKKF w Dobczycach). Druga była Lena Kołodziej z 4 pkt. a trzecia Ewa Pawlikowska również z 4 pkt.  Po 5 turniejach samodzielną liderką jest Gabriela Górnisiewicz z 23 pkt. wyprzedzając Ewę Pawlikowską z 20 pkt. i Natalię Dziża z 16 pkt.

Jerzy Cholewa


mksmos