OTWARTA SZACHOWA LIGA SZKOLNA – 6 turniej

OTWARTA SZACHOWA LIGA SZKOLNA – 6 turniej

20200310_liga_szkolna-2m10 marca 2020 r. w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Przebieczanach z siedzibą w Tomaszkowicach zorganizowano szósty turniej  z XIII cyklu Otwartej Szachowej Ligi Szkolnej. Sędzią głównym turnieju był sędzia klasy międzynarodowej Andrzej Irlik a sędziami rundowymi Bogumiła Ślęczka i Jacek Kasprzycki. Tradycyjnie grano w 3 grupach, systemem szwajcarskim po 5 rund i z tempem gry 15 minut na zawodnika. Do szóstego turnieju przystąpiło 59 osób z klubów  Dwie Wieże Kraków, UKS Goniec Staniątki, MKS MOS Wieliczka, Ognisko TKKF Dobczyce, Szachownica Kłaj. Ponadto zgrali uczniowie Technikum w Kampusie Wielickim i Szkół Podstawowych w Przebieczanach, Biskupicach, Sławkowicach ,nr 1 w Wieliczce, Węgrzcach Wielkich,  oraz mieszkańcy  Gdowa, Trąbek, Dobczyc. W grupie A dla urodzonych w 2006 r. i starszych wygrał Szymon Duda (MKS MOS Wieliczka) z 4 pkt. Kolejne miejsca zajęli Wojciech Krawczyk, Krzysztof Kuta, Ksawery Bartman, Florian Wrona, Tadeusz Łanoszka z 3,5 pkt. Wśród kobiet grających w tej grupie na z mężczyznami  Natalia Górnisiewicz (Ognisko TKKF w Dobczycach) zdobyła 3 pkt. Magdalena Jaszczyk 2 pkt. Izabela Szydłak 2 pkt.  Po 6 turniejach w grupie A liderem jest Wojciech Krawczyk z 24,5 pkt. Kolejne miejsca zajmują Ksawery Bartman ,Florian Wrona, Krzysztof Kuta mający po 21 pkt. Wśród kobiet prowadzi  Natalia Górnisiewicz  z 18 pkt. wyprzedzając Annę Jaszczyk z 13 pkt. i Magdalenę Jaszczyk z 9 pkt. W grupie B dla chłopców urodzonych w 2007 r i młodszych zwyciężył z kompletem punktów Paweł Wojtyło (MKS MOS Wieliczka). Drugi był Krzysztof Wajda z 4,5 pkt. a trzeci Tomasz Bajer z 4 pkt.  Po 6 turniejach w grupie B przewodzi Krzysztof Wajda z 25,5 pkt. wyprzedzając Pawła Wojtyło z 23,5 pkt. Tomasza Satołę z 21,5 pkt. W grupie C dla dziewcząt ur. w 2007 r. i młodszych z kompletem punktów wygrała Lena Kołodziej (Ognisko TKKF w Dobczycach). Druga była Gabriela Górnisiewicz z 4 pkt. a kolejne miejsca zajęły Ewa Pawlikowska, Zuzanna Górnisiewicz, Faustyna Wrona, Kamelia Chmielek, Natalia Dziża, Julia Zadak, Joanna Tracz  z 3 pkt.  Po 6 turniejach samodzielną liderką jest Gabriela Górnisiewicz z 27 pkt. wyprzedzając Ewę Pawlikowską z 23 pkt. i Natalię Dziża z 19 pkt.

Jerzy Cholewa


mksmos