XXVIII WIELICKI TURNIEJ SZACHOWY RODZIN – wyniki

XXVIII WIELICKI TURNIEJ SZACHOWY RODZIN – wyniki

20_tur_rodz-4m21 X 2020 r. w patio Centrum Edukacyjno Rekreacyjnego „Solne Miasto” w Wieliczce zorganizowano XXVIII Wielicki Turniej Szachowy Rodzin pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka. Turniej zorganizował Urząd Miasta i Gminy Wieliczka oraz Międzyszkolny Klub Sportowy przy Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Wieliczce. W turnieju tradycyjnie uczestniczyły 2 osobowe drużyny o najbliższym pokrewieństwie np. rodzeństwo, mąż i żona lub rodzic z dzieckiem. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund i tempem gry 15 minut na partię dla zawodnika. Sędziował sędzia klasy międzynarodowej FIDE Andrzej Irlik. Do rywalizacji przystąpiło 9 drużyn. Kolejny trzeci raz zwyciężyli Faustyna, Florian, Jarosław Wrona z 8 pkt. Drugie miejsce zajęli Aleksandra i Tomasz Para z 6,5 pkt. a trzecie Anna i Agnieszka Ślusarczyk z 6 pkt. Najlepszy wynik na pierwszej szachownicy uzyskał Szymon Duda zdobywając 4,5 pkt. w 5 grach. Grając na drugiej szachownicy najlepsza była Aleksandra Para uzyskała z 4 pkt. Wszystkie drużyny otrzymały atrakcyjne nagrody. Turniej rozgrywany jest corocznie od 1993 roku. Dotychczas w turniejach zagrały 732 drużyny rodzinne. Rekord frekwencji padł w 1998 r., kiedy w turnieju rozegranym w komorze „Warszawa” w Kopalni Soli w Wieliczce zagrały 54 rodziny. Wśród zwycięzców prowadzą bracia Grzegorz i Aleksander Masternakowie, którzy wygrali turniej pięciokrotnie. O jedno zwycięstwo mniej ma rodzina Goleniów. Podczas zakończenia turnieju wiceprezes MKS MOS Wieliczka Andrzej Irlik wręczył Agnieszce Ślusarczyk okolicznościową statuetkę z gratulacjami  za zdobycie tytułu wicemistrzyni Polski do lat 6.

Jerzy Cholewa


mksmos