XX Otwarty Turniej Szachowy z okazji Świętego Mikołaja – wyniki

XX Otwarty Turniej Szachowy z okazji Świętego Mikołaja – wyniki

5 grudnia 2020 r. w Kampusie Wielickim zorganizowano XX Otwarty Turniej Szachowy z okazji Świętego Mikołaja. Organizatorzy turnieju to Powiat Wielicki, Miasto i Gmina Wieliczka, MKS MOS Wieliczka. Rywalizowano w grupach dziewcząt i chłopców urodzonych w 2005 r i młodszych. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund i tempem gry po 15 minut dla zawodnika. Sędzią głównym był sędzia klasy międzynarodowej FIDE Andrzej Irlik a Jego asystentami Bogumiła Ślęczka, Bartosz Ślęczka, Jacek Kasprzycki, Marian Polak, Krzysztof Kuta. Turniej dziewcząt wygrała Anna Ślusarczyk (MKS MOS Wieliczka) z dobywając 6 pkt. Drugie miejsce zajęła Julia Gaczoł z 5,5 pkt. a kolejne Zuzanna Nowak i Natalia Górnisiewicz uzyskały po 5 punktów. Sklasyfikowano 22 zawodniczki. Do turnieju chłopców przystąpiło 38 zawodników. Zwyciężył Jakub Micuła (UKS Goniec Staniątki) z 5,5 pkt. Tyle samo punktów zgromadzili Karol Kozak, Franciszek Kozłowski, Kamil Pawłowski a o zajętych miejscach decydowała punktacja pomocnicza. W turnieju zagrali reprezentanci UKS Hetman Koronny Trzebinia, K K Sz. Kraków, Szachownicy Kłaj, MKS MOS Wieliczka, Ogniska TKKF w Dobczycach, UKS Goniec Staniątki, SP 90 Kraków, SP Przebieczany, Gens Una Sumus Kraków, Fałkowic, Wieliczki, Niegowici, Olkusza, Gdowa. Najmłodszymi zawodnikami zawodów byli 4-letnia Zosia Kinas-Sierakowska (MKS MOS Wieliczka) i 5-cio letni Leon Polakiewicz (Olkusz). Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali upominki od Świętego Mikołaja. Zawody zorganizowano przy wsparciu finansowym Powiatu Wielickiego.

Jerzy Cholewa


mksmos