Drużyna MKS MOS Wieliczka zajęła II miejsce w II lidze juniorów!

21-2-liga-jun-1_mDRUŻYNA JUNIORÓW AWANSOWAŁA DO I LIGII !!!

16 – 25 czerwca 2021 roku odbywały się w Poroninie rozgrywki II Ligii Szachowej juniorów. W tym roku wzięło w niej udział aż 37 drużyn z całej Polski. Przez 9 dni rozegrano 11 rund w otoczeniu pięknych gór w Poroninie.

Drużynę MKS MOS Wieliczka reprezentowali:

– Wojciech Golenia – 7,5 punktów – Wojtek ostatni raz brał udział w lidze juniorskiej i był dużym wsparciem drużyny na pierwszej szachownicy,

– Wojciech Krawczyk – 7 punktów – to też był jego ostatni występ w lidze juniorskiej z powodu ukończonych 18 lat, zdobył w tym turnieju normę na kategorię k,

– Szymon Duda – 3,5 punktu – zagrał słabszy turniej, jednak kilka jego remisów i jedna wygrała pomogły drużynie,

– Krzysztof Wajda – 7 punktów – to był pierwszy wyjazdowy turniej drużynowy Krzysia i od razu świetny wynik, oby zawsze tak było,

– Lidia Czarnecka – 9 punktów – zajęła II miejsce na swojej szachownicy i jak zawsze miło spędziła czas z naszymi zawodnikami (Lidia na co dzień gra w klubie szachowym w Elblągu)

– Anna Ślusarczyk –   9 punktów – zajęła III miejsce na swojej szachownicy oraz zdobyła normę na kategorię k i wychodziła z wygraną z nie jednej remisowej partii.

Zawodnicy zagrali bardzo dobry turniej i drużyna zajęła 2. miejsce premiowane awansem do I Ligii Juniorów w przyszłym roku. Wygrali 9 meczów, zremisowali jeden i zanotowali jedną porażkę, a jako trener drużyny debiutował Jan Golenia. Wszyscy spędzili miło czas, nie tylko grając w szachy, ale również grając w piłkę nożną oraz zwiedzając okolicę, oczywiście w miarę wolnego czasu.

E.S-D.21-2-liga-jun-3_m

21-2-liga-jun-2_m