KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY XVII OTWARTY POWIATOWY TURNIEJ SZACHOWY z okazji Świętego Mikołaja w ramach akcji Szachiści grają dla Polonii 2018

Międzyszkolny Klub Sportowy przy MOS Wieliczka

Marii Konopnickiej 13/5, 32-020 Wieliczka, tel./fax 12 288 19 29

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY

XVII OTWARTY POWIATOWY TURNIEJ SZACHOWY

z okazji Świętego Mikołaja

w ramach akcji Szachiści grają dla Polonii 2018

1. Organizator: Powiat Wielicki

MKS MOS Wieliczka

1. Cel turnieju: uatrakcyjnienie obchodów Świętego Mikołaja;

upowszechniania kultury fizycznej i sportu;

popularyzacja gry w szachy wśród najmłodszych dzieci.

1. Termin i miejsce: 9 grudnia 2017 r. (sobota) o godz. 10.00

Wieliczka Kampus Wielicki ul. Piłsudskiego 105

Planowane uroczyste zakończenie turnieju – około godz. 1430

1. System rozgrywek: zawodnicy będą klasyfikowani w dwóch grupach:

A – chłopcy urodzeni w 2002 r. i młodsi

B – dziewczęta urodzone w 2002 r. i młodsze.

turniej zostanie rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, tempo gry po 15 minut dla zawodnika, kojarzenie komputerowe.

1. Zgłoszenia: należy przesyłać do dn. 04.12.2017 r. (poniedziałek) poprzez serwis chessarbiter lub do sędziego głównego: Pan Andrzej Irlik
    e-mail: airlik@poczta.onet.pl , tel. 509740890.

W zgłoszeniu proszę podać:

– imię i nazwisko zawodnika, kategoria szachowa,

– klub (szkoła), miejscowość, data urodzenia.

Prawo do gry mają uczniowie z terenu Powiatu Wielickiego i spoza, urodzeni w 2002 r. i młodsi. Startowe 10 zł.

1. Nagrody: dla wszystkich uczestników upominki od Świętego Mikołaja
    Najlepsza dziewczynka i chłopiec do lat 12 (rocznik 2005 i młodsi) wywalczą możliwość udziału w Finale Akcji „Szachiści grają dla Polonii” w Parlamencie RP planowanego w marcu-kwietniu 2018 roku. Pozostałe dwie osoby kwalifikujące się do Finału Akcji wyznaczy organizator (MKS MOS Wieliczka).
  1. Ilość uczestników: Limit miejsc: 90 chłopców i dziewcząt. Decyduje kolejność zgłoszeń.
  2. Informacje: Obowiązują aktualne przepisy gry  Kodeksu Szachowego PZSzach. Zawodnicy ubezpieczają się we własnym zakresie. Za zachowanie zawodników odpowiadają ich opiekunowie. Udział w turnieju oznacza zgodę na publikację danych oraz wizerunku (zdjęcia) w materiałach organizatora na potrzeby dokumentacji oraz promocji zawodów (ustawa o ochronie danych osobowych Dz. U. 2016 poz. 922). Udział w turnieju oznacza akceptację komunikatu przez opiekunów prawnych dziecka.

Ostateczna interpretacja komunikatu należy do organizatora.

Turniej wspierany finansowo przez Powiat Wielicki.

logo kampuslogo-szachy powiatwielicki_logo_rgb