Czwórki podbijają Mazowsze! :)

W sobotę – 16 grudnia, siatkarki z rocznika 2005 brały udział w prestiżowym turnieju „czwórek” w Błoniu k. Warszawy. Turniej Minisiatkówki Dziewcząt o Puchar Burmistrza Błonia miał bardzo mocną obsadę – wszyscy medaliści ubiegłorocznych Mistrzostw Polski Kinder+Sport 2017. Do Błonia zjechały kluby: Metro Warszawa, MKS Dwójka Zawiercie,Turek Janków Przygodzki, MOS Wola Warszawa, NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, Lider Konstantynów Łódzki i MKS MOS Wieliczka. Nasze dziewczęta w rozgrywkach grupowych rozpoczęły zmagania niemrawo od porażki z gospodarzami UKS Beta Błonie 0:2, by potem rozkręcić się i pokonać MOS Wolę Warszawa oraz drużynę Turek Janków Przygodzki 2:0. Zajęcie drugiego miejsca w grupie eliminacyjnej sprawiło, że w półfinale przyszło nam się zmierzyć z Mistrzyniami Polski z KS Metro Warszawa. Nasze siatkarki zagrały znakomicie i nie przestraszyły się faworyzowanych rywalek odnosząc zwycięstwo po tie breaku 2:1. W finale po drugiej stronie siatki stanęły zawodniczki z Nowego Dworu Mazowieckiego, które pokonały drużynę UKS BETA Błonie. Mecz finałowy zapowiadał się równie emocjonująco… i taki też był. Zwycięstwo naszym siatkarkom udało się osiągnąć ponownie po decydującym trzecim secie. Wspaniały triumf zawodniczki MKS MOS Wieliczka odniosły w składzie: M. Augustyniak, I. Janiak, M. Łabuz, K. Stokłosa, K. Rybak.

Warto podkreślić, że wszystkie zawodniczki MKS MOS Wieliczka uczęszczają na zajęcia Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Wieliczce, dzięki którym mogą stale doskonalić swoje umiejętności i rozwijać zamiłowanie do siatkówki.
Błonie - 16.12.2017 - kat. czwórki, I miejsce
20171216_104648