W Wielkopolsce „trójki” też niepokonane!

Ostatnimi zmaganiami zeszłego bardzo pracowitego weekendu dla naszych młodych siatkarek był V Ogólnopolski Festiwal Minisiatkówki Dziewcząt w Kole. Do rywalizacji przystąpił nasz jeden zespół w składzie: Paulina Łabuz, Łucja Łacny, Magdalena Pieczko i Dominika Sowa.
W rozgrywkach grupowych nasze siatkarki rozgrywały jednego seta do 20 pkt. Po trzech spotkaniach pewnie wygrały swoją grupę:
MKS MOS Wieliczka – KS Siatkarz Koło II – 20:4
MKS MOS Wieliczka – Nova 4 Aleksandrów Łódzki – 20:9
MKS MOS Wieliczka – UKS Ozorków I – 20:4

W drugiej fazie eliminacji (2 sety do 15 pkt.) również bez większych problemów wygraliśmy ze swoimi rywalami:
MKS MOS Wieliczka – Siatka Zgierz II -15:4, 15:5
MKS MOS Wieliczka – Siatkarz Jarocin – 15:7, 15:3

Mecze półfinałowe oraz finałowe rozgrywane były już w pełnym wymiarze siatkarskim 2 sety do 25 pkt.W półfinale ponownie przyszło nam się zmierzyć z drużyna Nova 4 Aleksandrów Łódzki. Mecz zakończył się naszym zwycięstwem 2:0 (25:15, 25:16). W finale spotkaliśmy się natomiast z VI ekipą Finałów Kinder+Sport 2017 z Zabrza – UKS Victoria Lubowidz I. Nasze siatkarki do spotkania podeszły bardzo skoncentrowane i dzięki bardzo małej ilości własnych błędów przez cały pojedynek utrzymywały przewagę. Mecz zakończył się zwycięstwem Wieliczanek 2:0 (25;11, 25:11). Tytuł najlepszej zawodniczki tym razem przypadł Paulinie Łabuz.Koło - 17.12.2017 trójki - I miejsce