Z sukcesami w Zawierciu

Udany turniej mają za sobą przedstawicielki „dwójek”, „trójek” oraz „czwórek”, które w miniony weekend rywalizowały w V Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki Dziewcząt w Zawierciu. Na „śląskie granie” jak co roku zjechały ekipy z całej Polski.
W najmłodszej kategorii rozgrywkowej nasz klub reprezentowały dwie „dwójki” prowadzone przez trenera Jana Mazura. W eliminacjach znakomicie zaprezentowały się siatkarki pierwszego zespołu: Brygida Żurek, Nadia Życzkowska, Maja Kasińska. Zajęły one 2. miejsce w swojej grupie, przegrywając jeden mecz z drużyną z Zambrowa i wygrywając 4 spotkania. W rundzie finałowej zajęły ostatecznie wysoką 5. lokatę, będąc tym samym najwyżej lokowaną drużyną z Małopolski. Drugi nasz zespół w składzie: Natasza Wnuk, Magda Michalik i Zosia Łączka musiał uznać wyższość swoich rywali w eliminacjach i musiał walczyć o dalsze lokaty. Ostatecznie zawodniczki uplasowały się na 24 miejscu.
Siatkarskie „trójki” reprezentowały dwie ekipy: MKS MOS Wieliczka I (Paulina Łabuz, Magdalena Pieczko, Emilia Sala, Dominika Sowa) prowadzone przez Mikołaja Wojtyczkę oraz MKS MOS Wieliczka II (Aleksandra Adamczyk, Oliwia Cież, Jagoda Kozak, Iwona Książek) prowadzone przez Jerzego Janeczka. Oba zespoły awansowały do finałowej „szóstki”, w której przyszło im się zmierzyć z zespołami ze Świdnicy, Krakowa, Zawiercia oraz Sejn. Pierwszy odnotował jedną porażkę w turnieju 24:25! z gospodarzami MKS Dwójką Zawiercie i ostatecznie zajął II miejsce w turnieju. Zawodniczki MKS MOS Wieliczka II, dzięki dwóm zwycięstwom z Sejnami oraz z UKS 22 Kraków zajęły 5. lokatę (przegrywając 3 – 4 miejsce stosunkiem małych punktów).
Wśród najbardziej doświadczonych zawodniczek rywalizujących w czwórkach mieliśmy jeden zespół w składzie: Marysia Augustyniak, Iza Janiak, Martyna Łabuz, Kaja Rybak, Kinga Stokłosa. Podopieczne Mikołaja Wojtyczki bez większych problemów wygrały swoją grupę eliminacyjną. W rundzie finałowej również wykazały się dobrą, skuteczną grą i bez żadnej porażki w turnieju wygrały końcową klasyfikację! Warto wspomnieć, że najbardziej wartościową zawodniczką w „czwórkach” wybrana została Marysia Augustyniak.

Klasyfikacja końcowa:

„Dwójki”: