Młodziczki w Półfinałach Mistrzostw Polski :)

W dniach 21-24 marca nasze siatkarki przebywały w Konstantynowie Łódzkim, gdzie odbywał się jeden z Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. W turnieju uczestniczyło 6 zespołów, które uzyskały awans z finałów wojewódzkich. Nasze dziewczęta w grupie trafiły na mistrza województwa świętokrzyskiego – SMS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski oraz brązowego medalistę łódzkiego – UKS 34 Volley Łódź. Siatkarki MKS MOS Wieliczka pokonały w pierwszym pojedynku UKS 34 Volley Łódź 2:0 (25:22, 25:20), a nazajutrz SMS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:0 (25:21, 25:22).
W grupie finałowej była okazja, żeby zmierzyć się z wicemistrzem podkarpacia – SMS V LO Developres Rzeszów. Ponownie siatkarki z miasta soli pokonały rywalki 2:0 (25:15, 25:16). Na deser pozostał mecz z gospodyniami, jednymi z faworytów do medalu Mistrzostw Polski – drużyną UKS Lider Konstantynów Łódzki. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie, a atmosfera na trybunach była niesamowita. Po zaciętym spotkaniu nasze dziewczęta triumfowały 2:0 (25:18, 25:21) i uzyskały awans do Półfinałów Mistrzostw Polski – najlepszych 16 zespołów w Polsce!
W wyniku oficjalnego losowania przeprowadzonego 27 marca przez Polski Związek Piłki Siatkowej nasz zespół na Półfinał Mistrzostw Polski pojedzie do Szczecina, gdzie zmierzy się z UKS Pomorzanie Pogodno Szczecin, ŁKS Siatkówka Żeńska Łódź oraz WTS KDBS Bank Włocławek.
Pragniemy gorąco podziękować Firmie Kamaz Polska za zasponsorowanie koszulek klubowych, w których zawodniczki oraz sztab szkoleniowy mógł oficjalnie prezentować się podczas turnieju.