Młodziczki zwyciężają w turniejach kwalifikacyjnych!

1W ubiegły weekend młodziczki MKS MOS Wieliczka brały udział w dwóch turniejach kwalifikacyjnych:
MKS MOS Wieliczka A wraz z drużynami: Sparta Kraków A, Sparta Kraków B, Wisła Kraków A, CKiS Maraton Krzeszowice, KS AGH Kraków; rywalizowali w SP 1 w Wieliczce.
Z kolei MKS MOS Wieliczka B rywalizował w hali Wisły Kraków z gospodarzem Wisłą Kraków B oraz Bronowianką Kraków, UKS 2010 Liszki, Prądniczanką Kraków, AS Niepołomice i UKS 22 Kraków. Podczas zawodów kwalifikacyjnych rozgrywano mecze po 2 sety bez względu za wynik.

Pierwszy zespół nie doznał podczas turnieju żadnej porażki. Zanotował jeden remis z ekipą Sparty Kraków A. Jednak w końcowej klasyfikacji turnieju odniósł zdecydowane zwycięstwo:
1. MKS MOS Wieliczka A – 9 pkt.
2. Sparta Kraków A – 7 pkt.
3. Sparta Kraków B – 6 pkt.
4. CKiS Maraton Krzeszowice – 4 pkt.
5. KS AGH Kraków – 4 pkt.
6. Wisła Kraków A – 0 pkt.

Siatkarki z drugiego zespołu zaprezentowały się niemalże identycznie jak ich koleżanki, gdyż odniosły taką samą liczbę zwycięstw. Jedyny remis zanotowały z gospodyniami z Wisły Kraków B, jednak w ostatecznym rozrachunku również okazały się najlepsze.
Klasyfikacja końcowa:
1. MKS MOS Wieliczka B
2. Wisła Kraków B
3. Bronowianka Kraków
4. UKS 22 Kraków
5. UKS 2010 Liszki
6. AS Niepołomice
7. Prądniczanka Kraków

Składy zespołów:
MKS MOS Wieliczka A: M. Klima, M. Łabuz, K. Łyduch, M. Matoga, J. Marcinkowska, N. Pajdak, E. Ptak, M. Salawa, K. Stokłosa, M. Wiśniowska, W. Wnuk, A. Wójtowicz.

MKS MOS Wieliczka B: E. Główczyk, E. Grycewicz, J. Jakóbczyk, I. Janiak, O. Kysela, P. Łabuz, G. Michońska, K. Morawska, M. Pieczko, J. Płyś, K. Rybak, W. Sobczyk.

Dzięki powyższym rezultatom nasze siatkarki podczas I turnieju ligowego zagrają w I i IV lidze.