Zwycięstwo „trójek” w turnieju w Krakowie

W dniu 26 listopada siatkarki naszego klubu wzięły udział w Turnieju Minisiatkówki Chłopców i Dziewcząt w kat. „trójek”, który rozgrywany był w hali sportowej SP 155 w Krakowie.
W rozgrywkach wzięło udział 12 zespołów z klubów: UKS 22 Kraków, Sparta Kraków, KS AGH Kraków, Radwansport i MKS MOS Wieliczka. Ciekawostką i jednocześnie dobrym aspektem szkoleniowym była wspólna rywalizacja dziewcząt i chłopców.

Wieliczkę reprezentowały 3 drużyny. Do finałowej „ósemki” z rozgrywek eliminacyjnych awansowały MKS MOS Wieliczka I oraz MKS MOS Wieliczka II, które przebrnęły również II fazę eliminacji. W półfinałach doszło do wewnątrzklubowych pojedynków: MKS MOS Wieliczka I – MKS MOS Wieliczka II oraz UKS 22 Kraków I (dziewczęta) oraz UKS 22 Kraków I (chłopcy).
Nasz pierwszy zespół wygrał 2:0 z drugą drużyną, z kolei w meczu gospodarzy i gospodyń doszło do bardziej wyrównanego pojedynku zakończonego rezultatem 2:1 dla ekipy dziewcząt.
W meczu o 3. miejsce MKS MOS Wieliczka II po zaciętej walce pokonała chłopców z UKS 22 Kraków. W ich ślad poszly nasze finalistki wygrywając z gospodyniami 2:1.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. MKS MOS Wieliczka I (P. Łabuz, M. Pieczko, E. Sala, D. Sowa)
2. UKS 22 Kraków I (dziewczęta)
3. MKS MOS Wieliczka II (A. Adamczyk, O. Cież, I. Książek, A. Waligóra)
4. UKS 22 Kraków I (chłopcy)

10. MKS MOS Wieliczka III (Ł. Łacny, M. Mazurek, N. Żak)

UKS 22 Kraków - 26.11.2017