Młodziczki MKSu liderem Mistrzostw Małopolski!

W dniu dzisiejszym dwa zespoły młodziczek MKS MOS Wieliczka rozegrały I Turniej Ligowy o Mistrzostwo Małopolski Młodziczek. Zawody rozegrane zostały w hali sportowej SP1 w Wieliczce.
W I lidze rywalizowały zespoły: Setbol Oświęcim A, Sandecja Nowy Sącz A oraz MKS MOS Wieliczka A. Mecze pomiędzy wszystkimi zespołami były wyrównane i ciężko było wytypować faworyta. Świadczyć może o tym fakt, że wszystkie drużyny miały na koniec rozgrywek identyczną liczbę zwycięstw. Nasze zawodniczki dzięki lepszemu bilansowi setów triumfowały w turnieju i tym samym zostały liderkami rankingu o Mistrzostwo Małopolski Młodziczek!

Wyniki meczów – I liga młodziczek:
MKS MOS Wieliczka A – Setbol Oświęcim 3:0 (25:20, 25:12, 29:27)
Setbol Oświęcim A – Sandecja Nowy Sącz A 2:1 (25:21, 25:17, 15:25)
MKS MOS Wieliczka A – Sandecja Nowy Sącz A 1:2 (25:19, 17:25, 18:25)

Klasyfikacja końcowa:
1. MKS MOS Wieliczka A
2. Sandecja Nowy Sącz A
3. Setbol Oświęcim A

W IV lidze grały drużyny: KS AGH Kraków, Wisła Kraków A, MKS MOS Wieliczka B. W IV lidze wyklarował się „lider”, była nim ekipa AGH, która pokonała w dwóch pierwszych meczach Wiślaczki i nasze zawodniczki. Ostatni mecz okazał się zatem meczem o utrzymanie w IV lidze. Po słabszej grze w pierwszym secie nasze dziewczyny stanęły na wysokości zadania i odniosły zwycięstwo 2:1!

Wyniki meczów – IV liga młodziczek:
MKS MOS Wieliczka B – KS AGH Kraków 0:3 (16:25, 20:25, 27:29)
KS AGH Kraków – Wisła Kraków A 2:1 (25:16, 25:17, 16:25)
MKS MOS Wieliczka B – Wisła Kraków A 2:1 (19:25, 25:22, 25:19)

Klasyfikacja końcowa – IV liga młodziczek:
1. KS AGH Kraków
2. MKS MOS Wieliczka B
3. Wisła Kraków A

Nasze zespoły grały w składzie:
MKS MOS Wieliczka A: N. Pajdak, W. Wnuk, M. Salawa, K. Łyduch, J. Marcinkowska, M. Łabuz, M. Wiśniowska, K. Stokłosa, E. Ptak, A. Wójtowicz, M. Klima.
MKS MOS Wieliczka B: P. Łabuz, J. Płyś, O. Kysela, G. Michońska, M. Augustyniak, W. Sobczyk, M. Pieczko, E. Główczyk, K. Rybak, I. Janiak, J. Jakóbczyk, E. Grycewicz.