Zwycięstwo „trójek” w Ogólnopolskim Turnieju w Krakowie!

Dużym powodzeniem cieszył się XXIII Mikołajkowym Turniej Siatkówki Chłopców i Dziewcząt w Nowej Hucie. Po raz kolejny do Krakowa zjechały najmocniejsze ekipy z całej Polski. W turnieju chłopców oglądać mogliśmy chociażby ubiegłorocznych Mistrzów Polski „dwójek” – SP 11 Kędzierzyn Koźle. A wśród dziewcząt wszystkie medalistki Kinder + Sport: MKS Dwójka Zawiercie, MKS MOS Wieliczka i UKS Jasieniak Gdańsk.
Do rywalizacji przystąpiło łącznie 48 zespołów /24 dziewcząt i 24 chłopców/. Mecze rozgrywano według oficjalnych zasad minisiatkówki, co stanowiło dobre przetarcie przed tegorocznymi rozgrywkami Kinder+Sport.
W turnieju dziewcząt nasz klub reprezentowały trzy zespoły:
MKS MOS Wieliczka I (Paulina Łabuz, Magdalena Pieczko, Dominika Sowa)
MKS MOS Wieliczka II (Aleksandra Adamczyk, Oliwia Cież, Iwona Książek, Anna Waligóra)
MKS MOS Wieliczka III (Karolina Galon, Łucja Łacny, Nina Żak)
Po pierwszym dniu eliminacji wszystkie nasze zespoły uzyskały awans do finałowej 12stki turnieju. Drugi dzień okazał się jednak cięższym wyzwaniem. Nasz II i III zespół musiał uznać wyższość swoich rywali w walce o finałową „czwórkę”. Ta sztuka udała się jednak MKS MOS Wieliczka I, UKS 22 Kraków, MKS Dwójka Zawiercie, UKS Jasieniak Gdańsk.
Trzeciego dnia zmagania odbywały się w formie półfinałów i meczów o końcową lokatę.
MKS MOS Wieliczka III uległ po wyrównanym meczu zespołowi Dalinu Myślenice I, a w pojedynku o 11. miejsce pokonał SP 6 Mielec II. Nasz drugi zespół uległ niestety zespołom: Gedania Gdańsk i MKS Dwójka Zawiercie II i tym samym zajął 8. miejsce w turnieju.
Najlepiej podczas turnieju spisywał się pierwszy zespół MKSu, który do finałów awansował bez straty seta. W półfinale przyszło nam się zmierzyć z brązowymi medalistkami Mistrzostw Polski – UKS Jasieniak Gdańsk. Mecz zapowiadał się bardzo emocjonująco, lecz okazał się jednostronnym widowiskiem. Bardzo dobra zagrywka naszych dziewcząt, skuteczna gra w bloku Dominiki Sowy, a także bardzo dobry atak Pauliny Łabuz i Magdaleny Pieczko pozwoliły uzyskać sporą przewagę nad przeciwnikiem. Zwycięstwo 2:0 (15:5, 15:6) i tym samym awans do finałów stał się faktem. W finale doszło do powtórki z Zabrza, gdzie Wieliczanki rywalizowały z zawsze mocnym Zawierciem. Finał rewelacyjnie otworzył nasz zespół, dzięki serii punktowych zagrywek Pauliny Łabuz (7:1). Wywalczoną przewagę udało się dowieźć do końca. Drugi set lepiej rozpoczęły zawodniczki z Zawiercia 3:0, jednak po chwili wynik oscylował wokół remisu (10:10). Kilka nerwowych akcji w końcówce seta doprowadziło do tie-breaka. Decydujący set to zażarta walka obu zespołów. Przewagę Wieliczankom zapewnił dobry blok Dominiki i kilka dobrych obron Magdy, a te przełożyły się na skuteczne kontry i ostateczną wygraną!