Najmłodsze siatkarki mocno się rozkręcają :)

Wczoraj najmłodsze siatkarki naszego klubu wzięły udział w II Noworocznym Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kazimierza Wielka. W zawodach rywalizowano w kategorii „singli” (rocznik 2008 i młodsze) oraz „dwójek” (rocznik 2007 i młodsze).

W singielkach wystartowało 15 zawodniczek w tym dwie nasze siatkarki: Kinga Bogdan oraz Natasza Wnuk. Obie dziewczyny bez problemu awansowały do finałowej grupy (miejsca 1-6), w której pokazały się z bardzo dobrej strony. Kinga Bogdan wygrała trzy pojedynki i doznała dwóch porażek, tym samym zajęła 3 miejsce. Natomiast Natasza Wnuk okazała się bezkonkurencyjna, a w meczu o złoty medal wykazała się mocnym charakterem pokonując swoją przeciwniczkę 10:9!

W „dwójkach” wystartowało łącznie 19 zespołów, z takich klubów jak: Start Dobromierz, Victoria Kazimierza Wielka, Prądniczanka Kraków, APS Smoki Kraków, Salos Kraków, Salos Staniątki i MKS MOS Wieliczka. Nasz klub reprezentowały 4 drużyny. Wszystkie ekipy awansowały do finałowej „ósemki”. Ostatecznie srebrne medale przypadły ekipie MKS MOS Wieliczka II (Brygida Żurek, Nadia Życzkowska), które w finale nieznacznie uległy siatkarkom SL Salos Staniątki I. Na 5 miejscu uplasowały się zawodniczki MKS MOS Wieliczka I (Karolina Książek, Helena Łabędź, Zuzanna Kupiec). Miejsce 7 przypadło MKS MOS Wieliczka III (Milena Duda, Gabrysia Woźniak), a 8 lokata zawodniczkom MKS MOS Wieliczka IV (Milena Jędral, Karolina Nawalany).