Srebro kadetek w Ogólnopolskim Turnieju „VICTORIA CUP”

W dniach 21-22.04.2018 r. siatkarki MKS MOS Wieliczka wzięły udział w Ogólnopolskim Turnieju Kadetek VICTORIA CUP w Solcu na Wisłą. Zgłoszone do udziału w zawodach dwie drużyny z wielickiego klubu rywalizowały w gronie 12 zespołów w dwudniowych zmaganiach pod siatką.

Świetnie spisała się pierwsza drużyna MKS MOS Wieliczka zajmując wysokie drugie miejsce w całym turnieju.

W meczu finałowym siatkarki z Wieliczki po bardzo emocjonującym spotkaniu, stojącym na wysokim poziomie sportowym nieznacznie uległy ŁKS Łódź 1:2. Mecz obfitował w wiele długich wymian, zakończonych efektownymi atakami z obu stron. Warto wspomnieć że obie drużyny spotkały się w fazie grupowej, gdzie również toczył się wyrównany pojedynek zakończony remisem 1:1.

Drugi zespół złożony głównie z rocznikowo młodszych dziewcząt zajął siódme miejsce w turnieju.

Mecz o 3 miejsce: Esperanto Warszawa I – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:1 (13:25, 25:21, 17:15)

Mecz finałowy: ŁKS ŁÓDŹ – MKS MOS Wieliczka   2:1 (25:18, 22:25, 15:7)

Kolejność końcowa:

1. ŁKS ŁÓDŹ
  2. MKS MOS Wieliczka I
  3. Esperanto Warszawa I
  4. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
  5. UKS Victoria Solec I
  6. Raszóstka Szydłowiec
  7. MKS MOS Wieliczka II
  8. Trzynastka Radom
  9. Esperanto Warszawa II